En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

Bildiğiniz gibi çeşme suyu pek çok şehrimizde içilmiyor, içilse de güven vermiyor. En iyi su markası hangisi? Siz hangi marka su tüketiyorsunuz? Memnun musunuz?
1 0

Çok Süper Cevap


 • İnsan sağlığı için oldukça önemli olan suyun kaynağı yeraltı ve yüzey suyudur. İçme ve kullanma suyu olarak 2'ye ayrılan suyun, insani tüketim amaçlı kullanıma uygunluğunu belirlemek amacıyla dikkat etmemiz gereken parametreler vardır. Örneğin vücutta kasların kasılıp gevşemesi, enerji üretimi, vücudun su ve elektrolit dengesinin sağlanması, kemik ve diş sağlığı gibi önemli işlevleri bulunan minerallerin alınması gerekir. Su içeriğinde kalsiyum, magnezyum, demir, nitrat, flor, çinko ve sodyum bulunduğundan doğal bir mineral kaynağıdır.
  İnsani tüketim amaçlı suların kalite standartları doğrudan insan sağlığına etki etmesi nedeniyle önemlidir.

  Bu nedenle;
  Buzdağı Su

  • Sağlık bakanlığı onayı ve analiz sonuçlarıyla Buzdağı markası, en iyi su üreten firma olarak öne çıkıyor. Doğal mineralli suları tüketicinin hizmetine sunan Buzdağı, teknik ve hijyenik şartları sağlayarak onay almış en iyi su markası olarak öne çıkıyor.
  • Her şehirde olduğunu düşünmüyorum ama ulaşabileceğiniz bir yer varsa muhakak bunu tercih edebilirsiniz.


  Beyyab

  • Sağlık bakanlığından yeterli puanı alarak tüketicinin takdirini kazanan su markası olan Beyyab, yapılan analizler sonucunda hem doğal mineralli oluşu hem de tüketiciye temiz ve kaliteli su satışa sunması nedeniyle listede ikinci en iyi su olarak yer almakta.


  Fuska

  • Sapanca bölgesinde tesisi bulunan ve 17 yıllık tecrübesi ve kaliteli üretimiyle sağlık bakanlığı onayı alan Fuska su Reina adıyla uluslararası pazarda da yer alır. Standartlara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde Sapanca dağlarından gelen su ile insan kaynaklı kirlenmeden uzak temiz üretim yapan Fuska su, yapılan analizler ışığında kendini kanıtlamıştır.


  Atlantis

  • Toros dağlarından gelen doğal kaynak sularını teknolojik yeniliklerden de faydalanarak kalite standartlarına uygun bir şekilde tüketiciye sunan Atlantis su, sağlık bakanlığından yeterli puanı alarak sektördeki tecrübesini kanıtlar nitelikte çalışan firmalar arasında yerini almıştır.


  Sultan

  • Sultan içecek grubunun tüketiciye sunduğu hizmetlerden biri olan sultan su, yapılan analizler sonucunda güvenilir sular arasında yerini almıştır. Sultan su Türkiye'nin ilk su dolum tesisleri arasında yer almasının yanı sıra çeşitli yerli içeceklerin üretiminde de başarısını kanıtlamıştır.


  En iyiler arasında olmasada ulaşılabilirlik bakımından erikliyi tercih ediyorum.

En İyi Erkek Görüşü

 • En İyi Su Markaları Hangileri?

  1- Buzdağı Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  En iyi su markaları 2021 listesinde. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda içilebilir ambalajlı su markaları arasında ilk sıray alıyor.

  Geyve Sakarya bölgesinden elde edilen doğal mineralli bir su. pH değeri 7,6 olarak belirlenen Buzdağı Doğal Mineralli Su, Geyve’ye bağlı Doğançay Köyü Keremali Dağları’nda yer alan Yörük Ali Kestanelik Mevkiinden geliyor. Her türlü hijyen koşulları göz önünde bulundurularak dolum yapılıyor.

  2- Fuska Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Koçbey Group tarafından üretiliyor Fuska Su, bakanlığın hazırladığı raporda birinci olan Buzdağı’ndan sonra 7,5 pH değeriyle 2. İçilebilir ambalajlı su markası oluyor. Doğal Kaynak Suyu alanında 17 yıldır faaliyet gösteren firma Sapanca bölgesindeki kaynağı ve dolum tesisiyle biliniyor.

  3- Sultan Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Bursa İnegöl menşeili olan Sultan Su, ülkemizin en eski kaynak suyu dolum tesislerinden biri olarak 1975 yılından beri Sultan Doğal Kaynak Suyu adıyla biliniyor.

  Firma yaptığı atılımlarla bugün su dışında içecek ürünleri de üreten büyük bir marka olarak adını listeye yazdırıyor. Tamamı yerli sermaye ile üretim yapan Sultan Su 7,14 pH değeriyle en iyi su markaları arasında.

  4- Tekir Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  1999 senesinden beri doğal kaynak suyu sektöründe hizmet veren marka 2012 yılından itibaren buna ek olarak maden suyu da satıyor...

  Bugün sektörde sağlam bir yer edinen Tekir İçecek Grubu gazlı içecek gibi birçok ürünü tüketiciyle buluşturuyor. Hijyenik ve teknik koşulları sağlayarak sağlık bakanlığından onay alabilen sular arasında.

  5- Taşkesti Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Bolu Taşkesti’de yer alan kaynak ve dolum tesisiyle Sağlık Bakanlığı tarafından Doğal Minelalli Su olarak tescil edilmiş markalar arasında.. 2010 Senesinden beri sektörde faaliyet gösteren marka 7,9 pH değerine sahip.

  6- Nestlé Pure Life Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  En iyi su markaları arasında. Yerleşim merkezlerinden kilometrelerce uzaklıktaki kaynak suyundan elde ediliyor. pH değeri: 7,78. Pürsu ailesi Uludağ kaynaklarını kullanarak Pürsu Elite markasını yaratmış.

  7- Abant Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Abant Su; Kaya Holding bünyesinde hizmet veriyor. Abant-Bolu ve Gölcük-Geyiktepe’de şişelenmekte olan Abant su hem yurtiçinde hem de yurt dışında oldukça geniş bir pazar payına sahip.

  7,2 pH değerindeki Abant Su Bolu Dağları’nda 1300 metre yükseklikteki orman içinde yer alan ve Gölcük Geyiktepe mevkiinde 1100 metre yükseklikteki orman içinde yer alan kaynaklardan elde ediliyor.

  8- Damla Su

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Damla Doğal Kaynak Suyu, Türkiye’nin 4 farklı yöresindeki 4 kaynaktan doldurulan, ve bu dört kaynağının tamamıyla Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen bir doğal kaynak suyu.

  Ayrıca Damla Doğal Kaynak Suyu, Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği Yönetmeliği’ne uygun ilk su markası. Damla Doğal Kaynak Suyu’nun 500 ml’lik şişesi, çevre dostu özellikleri, tasarımı ve kalitesi ile TSE’nin “Altın Ambalaj” ödülünün ve Dünya Ambalaj Örgütü tarafından verilen uluslarasarası “World Star” ödülünün sahibi olmuş.

  Su Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Su markası, Sağlık Bakanlığı’ndan üretim izni almış olmalı ve suyun etiketinde ruhsat numarası ve tarihi açıkça belirtilmeli.
  • Şişeyle kapak üzerinde suyun adı ve cinsi yazılı emniyet bandı (hologram) olmalı.
  • Aynı şekilde kapakların üzerinde de suyun adı yazmalı.
  • Damacana üzerindeki etiketlerde suyun adı ve su kaynağının yeri yazmalı.
  • Suyun logosu damacanada kabartılmış halde bulunmalı.
  • Kapağın üzerinde üretim ve son kullanma tarihi, parti ve seri numarası yazmalı.
  • Etiketlerde suyun analiz değerleri hiçbir eksik olmaksızın bulunmalı.
  • Suyun rengi berrak olmalı, bulanık ya da yeşilimsi olmamalı.
  • Damacana, kapağından hava ve su sızdırmamalı.
  • Suyun içinde bir pislik, bulanıklık ya da herhangi bir değişiklik olup olmadığına dikkat edilmeli.
  • Kapağın daha önceden açılıp açılmadığı kontrol edilmeli.
  • Son kullanma tarihine mutlaka bakılmalı.
  • Güneş ışınları suyun çabuk bozulmasına neden olduğundan dolayı güneşte bekleyen pet şişe su alınmamalı.

En İyi Kız Görüşleri

 • Merhaba,

  Suyun kalitesini ve tadını suyun pH derecesi, alkali olup olmadığı belirler. Suyun pH derecesi arttıkça suyun hem tadı güzelleşir hen faydaları da beraberinde artar.

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Alkali su;

  • Güçlü Bir Antioksidandır: Alkali su serbest radikallerle mücadele edebilen antioksidan özelliklere sahiptir. Bu serbest radikaller erken yaşlanma dahil birçok olumsuz duruma neden olabilmektedir. Antioksidanlarsa sistemin hızlı alınmasını sağlayacak şekilde sıvı haldedirler. Alkali su böylece hem yaşlanma karşıtı hem de hastalık karşıtı olabilmektedir. Ayrıca, alkali su içmenin kansere karşı direnç oluşturduğu da düşünülmektedir.
  • Vücudunuzu Temizler: Alkali suyun diğer faydasıysa vücudunuzu temizleme özelliğidir. Özellikle kolondaki kirli birikimi ortadan kaldırabilmektedir. Bu birikimler zamanla öldürücü boyutlara varabilmektedir. Alkali su içmek bağırsak hareketliliğini de düzenlemektedir. Kabızlık, diğer sorunları azaltmaya da yardımcıdır. Günlük olarak içilen alkali su vücuttaki sistemleri temizlemekte bunun sonucunda da virüs, grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların daha az yaşanmasını sağlamaktadır.
  • Vücudunuzu Nemlendirir: Vücudunuzun nem dengesini korumak için alkali su ideal seçimdir. Vücuttaki suyun dengesinin korunması, optimum sağlığa kavuşmak için esastır. İyonlaşma sırasında alkali su, süper bir nemlendirici olarak çalışarak hücresel düzeyde emilir ve mikro kümeler halinde suyu oluşturur.
  • Vücudunuzun pH Dengesini Korur: Alkali su vücudunuzun pH dengesini korumaya yardımcıdır. Stres, hava kirliliği gibi çevresel toksinlere maruz kalma asidik olma eğilimindedir. Kanser ve diğer birçok rahatsızlık alkali ortamlarda yaşayamazlar. Çünkü alkali pH asidik vücudunuzun pH değerini alkalileştirmektedir. Alkali sağlıklı kişiler için normal bir durumdur.
  • Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir: Alkali su antioksidanlarla doludur. Bunun İçinde grip veya soğuk algınlığına yakalama riskinizi azaltmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Hatta kanser gibi ciddi koşulların gelişimine karşı bile durabilmektedir. Alkali su zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirerek onları enerjiye çevirip doku oksijenasyonu, enerji üretimi için kullanacaktır.
  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Sirma su Hayat su Akdağ su Erikli su Nestle su Damla su genelde hem tercih hem tavsiye edilen su markalarındandır.

  En İyi Su Markası Hangisi? Siz Hangi Suyu Tüketiyorsunuz?

  Iyi günler.

 • Biz genelde akdağ içiyoruz ama babam gerçek bir su gurmesi olduğu için Erikliden vazgeçemiyor Erikli diğer markalara oranla birazcık tuzlu dur ama içtiğin zaman o kaliteyi hissedebiliyorsun. Bunun dışında saka markası da birçok ödül almış bir markadır damla gibi markaları ben pek önermiyorum daha önce temiz olmadığına dair bir açıklama yapılmıştı çünkü.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

9 3
 • Erikli kullanıyorum. Memnunum.

 • Sırma

 • Arıtma kullanıyorum. Damacana çilesi ve malitetinden kurtuldum

 • Karacakaya tüketiyorum erikli ve Sultan suyun tadını hiç beyenmiyorum sanki biraz katımsı oluyorlar.

 • Hamidiye şu içiyorum en iyisi o bana göre

 • Kokusuz, renksiz, berrak ve içimi hoş olmalıdır. Fenoller, yağlar gibi suya kötü koku ve tat veren maddeler içermemeli. Hastalık yapıcı mikroorganizmalar içermemelidir. Aynı zamanda yeterli derecede yumuşak olmalı. Su pH değeri 7.2 – 8.5 değer aralığında alkali özellik göstereceğinden sağlıklı kabul edilir. Su markası da tamamen size kalmış bir şey.

 • Hayat

 • Hamidiye su ve Abant en beğendiklerim.

 • Marka ayırt etmiyoruz. Babam damacana ile alıyor yakında sucu var.

 • Erikli

 • Markaya değil phsi yüksek olan suları tuketiyorum

 • Su artıma aldık damacana pahalı