French Press de en iyi kahve nasıl demlenir?

Kahve çekirdeğinin nasıl çekilmesi gerektiğinden demleme de kullanılacak suyun sıcaklığına ve demleme süresine kadar iyi bir kahve içmek istiyorum Bunu evde nasıl başarabiliriz?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • 80 derecelik su sıcaklığı ile Kolombiya çekirdeğinden öğütülmüş bir filtre kahveyi, 1 tatlı kaşığı kadar koyup üzerine suyu ekleyip, biraz beklet. Yaklaşık 5 dakika kadar demini aldıktan sonra pressin filtresi ile biraz pompalama yaparak kahvenin kremalaşmasını sağla. Kıvamı koyulduktan sonra içebilirsin. Tavsiyem tarçın, vanilya ya da ahududu-böğürtlen meyvelerinin birinin şurubu yahut aromasıyla içmen olur. Süt istersen de, sütü bir cezvede 65 derece kadar kaynat sonra onu da kahveyi barxağa boşalttıktan sonra frenchpress e ekle pompalayarak krema yapıp kahvenin üzerine dök. Afiyet olsun.

  Bu arada ben çekirdeği Kolombiya dedim ama benim damak tadıma o uyuyor. Sen yine de Arabica veya Kenya, Guetamala kullanabilirsin.

  • Kahvede kaliteyi biliyorsunuz teşekkür ederim

  • Eski baristalardan kim kaldı abi ben teşekkür ederim. Afiyet olsun 🙂

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 2
 • Çekirdek french demlemeye göre çekilmeli. Ölçeği ayarladıktan sonra yine ölçeğe göre su da ayarlanmalı. Fokurtu halindeyken su dökülmemeli ama 2-3 dakika beklenmeli. Yoksa kahveyi yakıyor. Sonra su eklenip 5-6 dakika beklendi mi tamamdır.

 • Sütle kahve çekirdekleri döküp freşliyorsum 😂

 • Seeelaaammm.

  French presste kahve çekirdeklerini öğüttükten sonra demleyebilirsin. Bunun için kahve satın alırken ya uygun şekilde öğütülmüş olanı alacaksın ya da kahve çekirdeklerini öğüteceksin. Bunun için uygun yerler var ancak hazır da satın alınabilir.
  French presste kahve yapmak için çekirdeklerin tam anlamıyla öğütülmemiş olması gereklidir. Kahve çekirdekleri biraz taneli olarak kalmalı.
  French pressin büyüklüğüne göre kahve eklemelisin. Standart bir press için 3 dolu tatlı kaşığı kahve yeterlidir.
  Gelelim su meselesine. Kahveye 90 derece üzerinde su eklendiğinde kahveyi yakarız. Bu yüzden su kaynadıktan sonra altı kapatılmalı ve 1 dakika beklenmelidir. Sonrasında presse suyu ekleyebilirsin.
  Son olarak demleme meselesine gelelim. Iyi bir kahve, presste 3 - 4 dakikada tam demlenmiş olur. Sonrasında pressi bastırıp içebilirsin. Sütlü seviyorsan, pressi bulaştırmadab köpüklü kahve yapmanın kolay yolunu da anlatabilirim.
  AFİYET OLSUN ☕

 • Kahvenin kendisi önemli bu konuda

 • Bilmediğim bir kahve

 • Güzel demlenir

 • Kahvenin kendisi daha önemli bu konuda bi de su kaynadıktan 1 dk sonra koycaksın kahvenin üstüne