Gaziantep'te nerede ne yenir? Nereler gezilmeye görülmeye değer?

Merhabalar efenm, :)

Birkaç hafta sonra Gaziantep'te işim var ve oraya gitmişken o yörenin yemeklerini yemek ve oraları gezmek istiyorum ama nerede ne yenir, nerelere gidilir hiçbir fikrim yok.

Gaziantep'e gitmiş veya orada yaşayan arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.

Gaziantepte nerede ne yenir? Nereler gezilmeye görülmeye değer?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Gaziantep Kalesi: Şehrin merkezinde yer alan Gaziantep Kalesi, tarihi bir yapıdır ve panoramik manzaralar sunmaktadır. Tarihi ve kültürel bir gezinti yapabilirsiniz.
  Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi: Zeugma Antik Kenti'nde yer alan bu müze, antik Roma dönemine ait birçok mozaik eser sergilemektedir. Eşsiz mozaiklerin keyfini çıkarabilirsiniz.
  Bakırcılar Çarşısı: Gaziantep'te ünlü olan bakır işlemeciliğiyle ünlü olan Bakırcılar Çarşısı, geleneksel el yapımı bakır eşyaları bulabileceğiniz bir yerdir.
  Tarihi Antep Evleri: Şehirde birçok tarihi Antep evi bulunmaktadır. Bu evler, geleneksel Gaziantep mimarisini ve yaşam tarzını yansıtmaktadır. Gaziantep'in tarihine bir yolculuk yapabilirsiniz.
  Gaziantep Mutfağı: Gaziantep mutfağı, Türk mutfağının en zengin ve lezzetli örneklerinden biridir. Lahmacun, kebap çeşitleri, baklava, katmer, künefe gibi birçok lezzeti denemelisiniz. Şehirdeki yerel restoranlarda bu lezzetleri tadabilirsiniz.
  Yıldız Hanı: Tarihi bir han olan Yıldız Hanı, geleneksel el sanatları, dokuma ve kilimlerin sergilendiği bir yerdir. Gaziantep'in el işi ürünlerini keşfedebilirsiniz.

  Gaziantep'te gezilip görülecek daha birçok yer bulunmaktadır. Şehirdeki yerel halk veya turizm ofisinden daha fazla öneri alabilir ve ziyaret etmek istediğiniz yerleri planlayabilirsiniz.

En İyi Erkek Görüşü

 • Mumbar ye mutlaka birde beyran iç (acısız)

  • Beyran banko kral teşekkür ederim.

  • Ama acısız iç zaten kendinden acılı bir çorbaymış o bilmeden acılı söyledik kış günü kan ter içinde kaldık yinede sen bilirsin benden söylemesi

  • Yazın hiç çekilmez acılı, tavsiyeni dikkate alacağım.

En İyi Kız Görüşü

 • Kale altinda ciğerci Mustafa dan kebap ye. Kocaktan baklava ye.

  Çarşı tarafında müzeleri var. Özellikle ama özellikle milli mücadele müzesine git. İlgini çekerse eoyunca müzesi falan var. Sanko park tarafında mutfak sanatları müzesi var. Aynısı erikce civarında da var. Oralardan yöresel yemekler yiyebilirsin. Erikce subesinde yöresel yemek var mı emin değilim ama vardır yüksek ihtimal.

  İmam çağdaş, metanet, culcuoglu gibi bilindik ce kaliteli yemek yerleri var. Şahin usta, bisirici buna dahil.

  Bakircilar carisi, bayazhan, dulukbaba, Rum kale, hayvanat bahçesi, kale, almacı pazarı, alleben göleti, saklı konak, ali ihsan gogus müzesi, yeşil vadi, erikce.

  Avm olarak sanko park, primemall, forum

  Gaziantep e hoş gelesin. Çok seveceğine eminim. Keyifli gezmeler.

  • Çok teşekkür ederim, oldukça detaylı yazmışsın çok faydalı oldu benim için. 😊

  • Rica ederimm

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • pendırhan dıye bır yer var oraya gıdebılırsın. baklava yıyceksen celebıogullarını onerırım :D

  • Çok teşekkür ederim, dikkate alacağım.

 • Kebap yenir