İstanbul Çevresinde En İyi Kamp Alanları Hangileri? Giden Var mı?

Arkadaşım yakın zamanda askere gidecek. O gitmeden önce böyle bir etkinlik yapalım istiyoruz ama kamp alanlarını bilmiyoruz. Önerileriniz var mı? İstanbul çevresinde en iyi kamp alanları nereler?
1 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Kamp yapmayı seven biri olarak bu soruya denk gelmem çok güzel oldu. Ben de sık sık kamp yapan biriyim ve genelde İstanbul sınırları içerisinde yapıyorum. Şimdi birkaç öneri vereceğim ve bu bağlamda İstanbul çevresindeki en güzel kamp alanları hakkında bir liste sunacağım.

  İstanbul Çevresinde En Güzel Kamp Alanları Hangileri?

  1- Kilyos Doğada Yaşam Okulu

  Kilyos Doğada Yaşam Okulu
  Kilyos Doğada Yaşam Okulu

  Kilyos kamp alanları denildiği zaman ilk akla gelen yer burası. 400 dönüm arazi üzerine kurulu bu alan İstanbul’da en çok tercih edilen kamp alanı. Burada kamp alanı, karavan parkı, plaj ve survivor parkuru bulunuyor. Kamp alanı iki bölüme ayrılıyor. Plaja yakın taraf ve sessiz sakinlik isteyen kişilerin tarafı.

  2- Ağva Seferoğulları Camping

  Ağva Seferoğulları Camping
  Ağva Seferoğulları Camping

  Burası İstanbul’a 1.5 saat kadar mesafe uzaklıkta yer alıyor. Ağva kamp alanları arasında bir numara. Toplamda 10 dönüm arazi üzerine kurulu. Kamp alanı orman içerisinde ve sahile çok yakın. İçeride kamp alanı, mesire alanı, plaj ve bungalovlar bulunuyor. Kamp ücreti için kişi başı 35 TL ücret alınıyor. Bence İstanbul çevresinde en iyi kamp alanları arasında.

  3- Şile Sahil Kamp

  Şile Sahil Kamp
  Şile Sahil Kamp

  Şile, İstanbul'a yakın en güzel kamp alanları dediğimiz zaman tavsiye edebileceğim bir yer. Kamp alanı plaja çok yakın, ortalama 3-4 dakika içerisinde yürüyebilirsiniz. Kendine ait havuz var, havuz girişi ücretli. İçeride dışarıdan getirdiğiniz yiyecekleri ve içecekleri koyabileceğiniz dolaplar mevcut. Kendi restoranlarında kahvaltı ve yemek hizmetleri var.

  4- Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı

  Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı
  Polonezköy Tabiat Parkı Kamp Alanı

  Burası Şile merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Polonezköy kamp alanları var mı diye soracak olursanız, burayı önerebilirim. Şirin mi şirin ufak butik kahvaltı mekanları var. İstanbul’a yakın kamp yapabileceğiniz sakin yerlerden birisi. İçeriye giriş ücretsiz.

  5- Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

  Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
  Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

  Burası tamamen bir doğal yaşam harikası. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp huzur bulabileceğiniz bir yer. Şelalede buz gibi akan su altında duş alabilir, orman içerisinde trekking faaliyetleri yapabilirsiniz. Yürüyüş yapılabilecek bölgeler var. İçeriye giriş ücretsiz.

  İstanbul çevresinde en güzel, en iyi kamp alanları hakkında bir liste sundum, umarım yardımcı olur. İyi eğlenceler!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Ağva 👍

 • Kamp sevmem hic konforlu değil bence

 • Şile iyi diye biliyorum

 • Ispartada eğirdir 🙄

 • Şile gayet iyi