İstanbul çevresinde haftasonu tatili için nereye gidilir?

Haftasonunu İstanbul’un kalabalığından kaçarak geçirmek istiyorum. İki günlüğüne nereye gidebilirim? Hafta sonu tatili için İstanbul yakınlarında gidilebilecek en iyi yerler nereler?
2 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İstanbul Yakınlarında Hafta Sonu Tatili Nerede Yapılır?

  Aslında pek çok yer var gidilebilecek, kafanı dinlemek, rahatlamak, doğa ile birazcık huzur bulmak ve şehrin karmaşasından kurtulmak için aşağıdaki önerilerimi dikkate al derim.

  1- Abant Gölü

  Benim çok beğendiğim yerlerden biridir Abant Gölü. İstanbul trafiğinden uzak sessiz sakin bir yer. İstanbul’a 300 km. Burada faytonla tura çıkabilirsin, köylerden at kiralayıp gezebilirsin, bisikletle gezebilirsin.
  Abant Gölü
  Abant Gölü

  2- Adalar

  Yine İstanbul trafiğinden uzak sessiz sakin yerlerden biri. Hafta sonu tatili için gidilecek en iyi yerler arasında. Denizin karşısında hafta sonunu sakin ve kafa dinleyerek geçirebilirsin.
  Adalar
  Adalar

  3- Ağva

  Yemyeşil doğa ve masmavi deniz arasında kalmış bir yer. Şile’ye bağlı yazlık köy gibi bir yer. Kalacak çok güzel yerler var. Eğer gezmek istiyorum dersen Kilimli köyüne gidebilirsin. Orada çok güzel yerler var.
  Ağva
  Ağva

  4- Avşa Adası

  İstanbul çevresinde hafta sonu tatili için en uygun yerlerden. Mis gibi kumsalı ve sakinliği ile insana huzur veriyor resmen. Bisiklet turu yapabilir, denize girebilirsin. Sahil boyunca beach mekanlar var. Akşamları da mekanlarda canlı müzik oluyor, sıkılmazsın.
  Avşa Adası
  Avşa Adası

  5- Çınarcık

  Burası İstanbul’a 2 saat uzaklıkta. Bir tarafta gazinolar bir tarafta cafeler var. Birçok meşhur eğlence mekanları var. Sessiz sakin bir şekilde tatil yapabilirsin. Kafanı dinlemek için en uygun yer.
  Çınarcık
  Çınarcık

  6- Safranbolu

  İstanbul'a yakın hafta sonu gidilecek tatil yerleri arasına Safranbolu’yu eklemezsem olmaz. Görebileceğin, gezebileceğin birçok yeri var. İstersen aküllü araba kiralayıp çeşmeleri, binaları, sokakları istediğin gibi gezebilirsin. Gitmişken Yörük köyüne gidip yeni yerleri keşfedebilirsin.
  Safranbolu
  Safranbolu
  İstanbul yakınlarında hafta sonu tatili yapabileceğin yerleri listelemeye çalıştım, şimdiden iyi eğlenceler.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 4
 • Ben abanta gidicem aksilik olmazsa rahat kafa dinlersin orda tavsiye ediyorum
 • Karsa git
 • Safranbolu ne olm cok mu yakın 😂 hakkari diyeydin
 • Büyükada'ya gidebilirsin. Ben İstanbul'a döndükten birkaç gün sonra kendimi adaya atacağım. Sessiz sakin bir tatil planlıyorum. Maksat kafamı toplamak.
 • Sapanca tam kafa dinlemelik
 • Şile ya da sapanca
  • Maşukiye şelaleleri efsane mekan

 • bolu abant gölü ya da kocaeli kartepe/maşukiye
 • Bence çatalca ilçesine git ve istediğin köylere git en sesiz yer oraları plaj da var deniz istersen göl var piknik alanları var istediğini yapabilirsin
 • Silivri Beykoz tarafları güzel
 • Evde yatmayı tercih ederim