Kisa sürede sarhoş yapıp uyutmayan hesaplı alkol ne var?

Genelde 4 ya da 5 bira gömerim ama artık doygunluga ulaştım. Votka viski de sanki yeterli gelmiyor gibi. Şarap sevmiyorum. Raki da sevmiyorum. Volim desen sitrik asit var. Napsak da kafayı bulsak?
1 0

Çok Süper Cevap

  • Küba yapımı bir rom yer alıyor. Peki romda kaç alkol var? %74 alkol oranıyla Coruba Rom genellikle ada ülkelerinde üretilmesi ile bilinen bir içki türü. Genellikle ada ülkelerinde üretilen ve sert içimiyle dikkat çeken Rom, birçok ülkede tüketilen bir içki. Jamaika’da üretilen Rom, %80 civarlarında alkol içermekte. Avrupa ve dünyanın birçok bölgesinde ise Rom, %40 civarına düşürülen alkol oranıyla satışa sunulmaktadır. Bu içki üretim aşamasında, şeker kamışı melasının mayalandırılıp içerisine saf alkol karıştırılmasıyla elde ediliyor. Koyu renkli ve renksiz çeşidi olan Rom’un koyu renkli çeşidi diğerine göre çok daha ağır. Romların renklendirilme işleminde ise karamel kullanılır ve damakta hoş bir tat bırakır.
    ve %68 alkol oranıyla bir Fransız üretimi Likör olan Chartreuse Elixir Vegetal. Bu likör, 18. y. y dan itibaren Şartrö Tarikatına mensup keşişler tarafından üretilmeye başlanan ve tarifi gizli tutulan bir Fransız likörüdür. İçkinin rengi yeşil tonlarına yakındır. Oldukça keskin ve sert bir içki olan Şartröz’ün içeriğinde 100’den fazla bitki olduğu tahmin edilmekte. Günümüzde Büyük Şartrö Manastırında sadece iki keşiş tarafından gizli bir formülle özenle hazırlanmaktadır. Formülün aynı anda sadece iki keşiş tarafından bilinmesine müsaade edildiği biliniyor. Ortalama %55 alkol içeren bu likörün “Chartreusse Elixir Vegetal” modeli %68 civarında alkol oranına sahip. Etkisi oldukça belirgin ve sert bir içki olduğunu not düşelim.
    Ortalama %45 civarı alkol içermekle beraber bazı bölgelerde bu oran %50 civarına ulaşmaktadır. Ek olarak satışı yasak olan bazı ya de alkol oranı çok daha yüksektir. Patatesin damıtılıp çeşitli otlarla tatlandırılmasıyla elde edilen bir içki. Yapılışı Votka’yı anımsatan ya içeriğinde dereotu ve kişniş gibi otlar kullanılmakta. Bazı çeşitleri ise şeker veya tuz da içermekte. Bu malzemelerinde içkiyi daha sert ve etkili hale getirdiğini söyleyebiliriz. ya özellikle Norveç’te oldukça yaygın olan yüksek alkollü bir içki türü.

    • Eee sadede gel 😨

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Jack daniels var hazır noel gelmişken😂

    • Jack abi carpmiyor ya