Ye İç Gez

Muğla'da Mutlaka Gidilmesi - Gezilmesi Gereken Yerler Hangileri?

Arkadaşlar Muğla'da mutlaka görülmesi, gezilmesi gereken yerler nereler? Bilgi verir misiniz? Bir rota oluşturmayı planlıyorum da.

Teşekkürler!
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Muğla’da Mutlaka Gezilip Görülmesi Gereken Yerler Hangileri?

  1- Ölüdeniz

  Ölüdeniz Muğla’nın Fethiye ilçesinde. Burası 2006 yılında en güzel kumsal ünvanını aldı. O kadar mükemmel bir yer ki mutlaka görmelisin. Yamaç paraşütü de yapabilirsin. Çarşaf gibi dediğimiz bir denizi var.
  Ölüdeniz
  Ölüdeniz

  2- Sedir Adası

  Kleopatra Adası da deniliyor. Efsaneye göre bir hikayesi var. Kleopatra buraya gelip, denize giriyormuş. Kumsalı çok güzel altın gibi.
  Sedir Adası
  Sedir Adası

  3- Saklıkent Kanyonu

  Muğla’da gezilecek yerler listesine mutlaka eklemelisin. Tam bir doğa harikası bir yer. Kanyon girişi çok şiddetli akan bir su ile doludur bu sebep ile kanyona girerken özel yapılmış olan bir köprüden geçmek gerekir aksi takdirde suyu aşmak mümkün değil.
  Saklıkent Kanyonu
  Saklıkent Kanyonu

  4- İztuzu Plajı

  Bu plajın en önemli özelliği tatlı ve tuzlu su bir arada. Ayrıca burada caretta carettalar yaşıyor. Carettalar yumurtalarını bu plajın etrafına bırakıyor. Ayrıca yaralı carettaları tedavi etmek için de bir merkez bulunuyor.
  İztuzu Plajı
  İztuzu Plajı

  5- Yuvarlakçay

  Benim için burası saklı cennet gibi bir yer. Mutlaka gitmelisiniz. Buz gibi bir su akıyor, bir de işletmelerin salıncakları var. Bu suyun üzerinde sallanabiliyorsunuz :)
  Yuvarlakçay
  Yuvarlakçay

  6- Azmak Nehri

  Yine beğendiğim yerlerden biri. Tam bir doğa harikası, teknelerle azmakta tur atabiliyorsunuz. İstersen plaja gidip denize girebiliyorsun. Nehire de giren var ama suyu çok soğuk.
  Azmak Nehri
  Azmak Nehri

  Muğla’da Mutlaka Gezilmesi Gereken İlçeler Hangileri?

  • Marmaris: Dilersen Marmaris’in muhteşem doğasını görebilir, kaleyi gezebilirsin. Dilersen Marmaris’e yakın olan Selimiye, Bozburun, Turunç, Çiftlik, Kızkumu gibi doğa harikası yerlerini gezebilirsin.
  • Bodrum: Bodrum’da gezilecek yerlerden bir tanesi. Gerek doğası gerek tarihi yerleri ile büyülüyor resmen.
  • Datça: Şiirlere konu olan bir yer. Benim de çok beğendiğim yerlerden bir tanesi.
  • Fethiye: Muğla’da gezilecek yerler listesinin en keyif veren yerlerinden bir tanesi. Ölüdenize gideceksen Fethiye’nin içini gezmeni tavsiye ederim.

  Muğla'da mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler hangileri? Sorusunu cevaplamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • Akyaka
 • Marmaris