Oreo bisküvi hakkında merak ettiklerim: Oreo bisküvi helal mi? Haram mı?

Selamlar,

Uzun süredir aklımda olan bir soru aslında bu, bilen varsa görüşe yazarsa çok mutlu olurum. Özellikle Oreo'lu dondurma hastasıyım ben. O yüzden merak ediyorum aslında. Oreo haram mı? Oreo dondurma helal mi?

Oreo Bisküvi Hakkında Merak Ettiklerim: Oreo bisküvi helal mi? Haram mı?
Oreo Bisküvi Hakkında Merak Ettiklerim: Oreo bisküvi helal mi? Haram mı?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Selamun aleykum...

    Oreo benim bu güne dek bir kez dahi tükettiğim bir gıda değil, içeriğini bilip bilmeme hususunda değil ama zaten paketli gıdayı çok tüketmediğime bilmiyordum ne içerdiğini.
    Kısa bir google'lama sonucunda da şunlara ulaştım :

    https://www.youtube.com/embed/bk7sEe_EE2Y

    Yani helal değil, haram içerikleri mevcut. Kendi sayfalarında paylaşmıştır.
    Dileyen yine google'layıp ulaşabilir.

En İyi Erkek Görüşü

  • üretildiği ülkeye göre değişiklik gösterebilir, eğer ürün ülkemizde üretiliyor ise bir sorun olacağını düşünmüyorum ancak ithal bir ürün ise içerisinde domuz yağı gibi ürünler kullanılmış olabilir. bu yüzden üretim menşei'ne bakmak gerekir.
    Kaldı ki her türlü mezhep ve din için farklılık gösterebilir helallik durumu.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

13 2
  • Domuz Yağı yoksa helaldir, tüketebilirsin istediğin kadar, afiyet olsun.

  • Haram değil dondurmada haram değil içinde haram olan bir şey yok çünkü

  • Bu zamana kadar çok tükettim hiç böyle bir düşüncem olmadı

  • Haram diye duymuştum yapımında birșey kullanılıyor ne olduğu hatırlamıyorum fakat sosyal medya üzerinde videolu izlemiştim hiç tüketmeden

  • değil

  • İlk defa duyuyorum

  • Hiç yemedim hiç dikkatimi de çekmedi

  • Hiç almadım yemedim haram helal kısmı ne alaka onu da anlayamadim

  • Niye haram olsun yahu, domuz eti mi yiyoruz sanki 😂

  • Haram, şirket Twitter üzerinden açıklama yapmıştı.

  • Helal

  • Öncelikle içindekilere bakacaksın domuzla ilgili birşeyler yoksa helaldir

  • niye haram olsunki bisküvi domuz katkısımı var

  • Oreo dinen lanetlenmis bir bisküvü. Lut kavmi helak olurken dondurmalı orea yiyerek alay ediyormus.

    • ayn o zamanlarda dondurma fabrikası da vardı

  • Haram diye duydum araştırmadim