Sizce en iyi şarap markaları nelerdir?

Size göre en iyi şarap markaları hangileri?

Sizce en iyi şarap markaları nelerdir?
3 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • En İyi Şarap Markaları

  Şarap söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız marka var. Aşağıdaki listede damak tadınıza uyacak şarap markalarını bulabilirsiniz. En iyi şarap markaları:

  Doluca Şarapları

  En çok bilinen ve en çok sevilen şarap markalarından biri doluca şaraplarıdır. Doluca Şarapları, Türkiye'nin en saygın ve tanınmış şarap markalarından biridir. Aynı zamanda 1948 yılında kurulmuş olan en eski şirketlerden biridir. Şirketin merkezi İstanbul'dadır ve yüksek kaliteli şaraplar üretme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir.

  Doluca Şarapları, yüksek kaliteli şaraplar üretme konusunda çok güçlü bir üne sahiptir. Şirket, üzümlerini Türkiye'nin en iyi bağlarından temin etmekte ve şaraplarını üretmek için son teknoloji tesislerini kullanmaktadır. Doluca Şarapları, kırmızı ve beyazlardan köpüklü şaraplara kadar geniş bir şarap yelpazesi sunmaktadır. Şirket ayrıca ünlü Rose şarabı gibi bir dizi özel şarap üretmektedir. Doluca Şaraplarında her zevke ve bütçeye uygun bir şeyler var.

  Pamukkale Şarapları

  Pamukkale şarapları 1962 yılından beri faaliyet göstermektedir. Firma en iyi ve en kaliteli şarap markalarından biridir. Pamukkale üzümleri, Toros Dağları'nın eteklerinde 1.000 metre yükseklikte yetiştirilmektedir. Her bütçeye uygun şarapları vardır. Şaraplarının rengi ve tadı da oldukça güzeldir.

  Diren Şarapları

  1990 yılından beri Tokat'ta üretilen şarapların kalitesi oldukça iyi. Şaraplar Narince üzümlerinden üretilmektedir ve eşsiz bir tada sahiptir. Her bütçeye ve her damak tadına uygun şarap bulabilirsiniz. Daha önce denemediyseniz mutlaka deneyin.

  Vinkara Şarapları

  Vinkara şarapları Cabernet Suvignon ve Pinot Noir üzümlerinden üretiliyor. Eşsiz ve farklı bir tat arıyorsanız Vinkara şaraplarını denemelisiniz. Hem her bütçeye uygun şaraplarını da bulabilirsiniz.

  Vinolos Şarap

  En iyi şarap markalarından biri de vinolas şaraptır. Tamamen yerli üretim olup, üretiminde ise en güzel üzümler kullanılmaktadır. Vinolos şarapları, kaliteli şarapların tadını doyasıya çıkarmanızı sağlayan bir şarap çeşididir. Lezzetli şaraplarının yanı sıra görsel olarak da hoş bir görünüme sahiptir. Ayrıca yurtdışında da birçok ödül almış bir şarap markasıdır.

  Turasan Şarap

  Kapadokya'da bulunan seçkin şarap evi markalarından biri olan Turasan en iyi şarap markaları arasındadır. Meyveli, ekşi, tatlı her türlü tadı Turasan da bulmanız mümkün. Turasan şaraplarını internetten sipariş verebileceğiniz gibi büyük zincir marketlerde de bulabilirsiniz.

  Kayra Şarap

  Dünyada da popüler bir marka olan Kayra şarap Türkiye'nin önde gelen şarap üreticilerinden biri olarak, kaliteli ve lezzetli şarap üretmek için uğraşan bir şirket. Şarap yapımında kullanılan üzümler, özenle seçilir. Bu şarap, lezzetli bir üzümden yapıldığı için, çoğu insan tarafından severek tüketilir. Ayrıca, şarabın rengi ve kokusu da oldukça etkileyicidir. Kayra'nın şarapları eleştirmenler tarafından çok beğeniliyor ve çok sayıda ödül kazandı. Şirketin amiral gemisi kırmızı şarabı Kayra Kalecik Karası, 2009 yılında Wine & Spirits dergisi tarafından Dünyanın En İyi 50 Şarabından biri seçilmiştir.

  Arcadia

  Uygun ama lezzetli bir şarap arıyorsanız Arcadia şarap markasını önerebiliriz. Şaraplar Trakya bölgesinin üzümlerinden özenle üretilmektedir. Üstelik birçok çeşidi bulunmaktadır. Bütçenize ve damak tadınıza uygun şarapları bulabilirsiniz.

  Kavaklıdere Şarapları

  En iyi ve en çok bilinen şarap markalarından biri Kavaklıdere markasıdır. 1929 yılından beri Ankara 'da üretim yapmaktadır. Türkiye'nin en popüler şarap üreticilerinden biri olan Kavaklıdere Şarapları, kaliteli şaraplarıyla tanınmaktadır. Kavaklıdere Şarapları, kırmızı, beyaz ve roze şaraplar dahil olmak üzere çeşitli şaraplar üretmektedir. Türkiye'de geniş bir dağıtım ağına sahip olan şirketin şarapları birçok ülkede de bulunuyor.

  Likya Şarap

  Likya şarapları Antalya'da üretilmektedir. Likya Şarapları, kırmızı, beyaz ve roze şarap çeşitleri üretmektedir ve tüm şarapları %100 yerel üzümlerden üretilmektedir. Likya şarapları, her zevke uygun birbirinden lezzetli ve kaliteli şarap seçeneği sunmaktadır. Bu şirket, kendi ürettiği özel lezzetli şarap reçetelerini kullanarak, müşterilerine lezzetli şarap seçenekleri sunmaktadır. Likya şarapları, yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

  Suvla Şarap

  Suvla şarapları, Türkiye'nin en meşhur şaraplarından biri olan, Gelibolu yarımadasının Suvla şaraphanesinden üretilen şaraplardır. Suvla şarapları, kaliteli üzümlerden üretilir ve şaraphanedeki ustalar, kendi özel formülleriyle şaraplarını hazırlar. Her biri kendi özel lezzetiyle dikkat çeken Suvla şarapları, Türkiye'nin en meşhur şaraplarından biri olarak kabul edilir. Birçok şarap çeşidi bulunuyor hem bütçenize hem de damak tadınıza uygun şarapları bulabilirsiniz.

  Türkiye'de Satılan Şarap Çeşitleri Nelerdir?

  Türkiye'de şarap 6.000 yılı aşkın bir süredir üretilmektedir. Bugün ülkede çok çeşitli şaraplar üreten 600'den fazla şarap imalathanesi var.
  Türkiye'de en yaygın şarap türü, tüm üretimin yaklaşık %60'ını oluşturan kırmızı şaraptır. En popüler kırmızı üzüm çeşitleri Öküzgözü ve Boğazkere'dir. Beyaz şarap, üretimin yaklaşık %30'unu oluşturan Türkiye'deki en popüler ikinci şarap türüdür. En popüler beyaz üzüm çeşitleri Sultaniye, Narince ve Dimrit'tir. Gül şarabı, üretimin yaklaşık %10'unu oluşturan Türkiye'deki en popüler üçüncü şarap türüdür. En popüler gül üzüm çeşitleri Çalkarası ve Danişmendi'dir. Köpüklü şarap Türkiye'de üretilse de diğer şarap türleri kadar yaygın değildir. En popüler köpüklü şarap üzüm çeşidi Şarapkarası'dır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

7 5
 • Kavaklıdere Narince içiyorum ben

  • Tam rakı içilecek kızsınız he😃

 • Mardin sarabi

 • Kavaklidere kirmizi sarap

 • chateu özellikle kırmızı şarapları

 • Bordeaux

 • En iyi bmw mi mercedesmi gibi bişey bu şarabın senesine göre yapılışına göre değişir o

 • Fransız şaraplar bir başka derler ama işte zevk meselesi kimi bir yerin kimin de başka bir yerin şarabını beğenir. Kimi beyaz kimi kırmızı kimi gazoz gibi kimi gazsız

 • Turasan şarapları tabiikide şarapın kendi memleketi kapadokyanın incisi daha iyisi yoktur

 • Chateau Nuzun Cabernet Sauvignon 2015

 • En ucuz olan en iyisidir

 • Şarap içeceğinize üzüm hoşafı içiniz😂

 • Suyu bulduk sarabimiz eksik