Ülkemiz de ki yabancı firmalar hakkında görüşleriniz neler?

Bence bir çoğuna yaptırım uygulayıp, faaliyetleri kisitlanmali ya da sona erdirilmeli.

https://www.google.com/amp/s/www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/10-buyuk-gida-imparatorlugu-1775573/amp/

Özellikle yiyecek ve içecek sektöründe ,. Burger King McDonald's Popeyes bu firmalar bunlar yabancı menşeli.

Bu firmalara Türkiye'de bayilik yolu ile Türkiye pazarına girmelerini engelleyip kendi firmalarımızı oluştursak bence daha da iyi olur.

60 TL'LİK BURGER KİNG MENÜ YİYECEĞİME 60 TL'LİK TÜRK MENŞELİ BİR HAMBURGER YERİM DAHA İYİ ❗

Düşünsenize bugün Türkiye içerisinde 3 tane büyük firma yapın , bu firmalar Türkiye genelinde en az 1000 tane şubesi olsun. Daha sonrasında Türk ülkeler ile anlaşmalar yapın ve bu firmalar diğer Türk devletlerinde de satılsın yani 7 Türk devleti için biner sube düşünseniz 7000 . Avrupa pazarı daha ortalıkta yok. 3000 firmada Avrupa'da yaptıklarını düşünseniz 10.000 şube yapar. 3 firma toplam 30 bin ❗

Hadi o kadar olmaz hayal kurmayalım falan tamam 30.000 olmasın yarısı olsun hadi 15.000 az mı.

Özellikle bunların çoğunluğu Avrupa'da olursa sürekli ülkenin içerisinde bir döviz akışı olacak bir de dünya genelinde bir markan olmuş olacak dünya genelinde.

Bu sadece fastfood diğer sektörlerde de aynısını yapmaya çalışsak çok farklı yerlere geliriz.

Güncellemeler:
25 gü
BENCE DÜZELTME OLMALI
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Saçma Bırak'ın bu ezik milliyetçilik duygusunu burger king ve benzeri şubeler tüm dünyada var tabi cahil olduğunuz için kendinizce bişeyler yapıp ortalığı dahada pok yapmak istiyorsunuz bence yerinizde oturun ve hiç bir şey yapmayın ha yapmak mı istiyorsunuz önce politikacıları değiştirmeye çalışın sizin açicagınız şubeden alıncak vergiyi devlet alır yani milliyetçiliğe hiç bir faydası olmaz..

    • Ne alakası var? Öncelikle ülkede mevcut hükümetin değiştirilmesi lazım cumhurbaşkanının gitmesi lazım , AK parti hükümetinin yargılanması lazım , sonuçta 4-5 tane milli güvenlik sorunu yapacak hareketleri oldu bak 5 tane net sayabilirim bunları. Bakanları değiştireceksin. Tarıma destek vereceksin. Sanayini gelistireceksin. Doğu bölgesindeki insanları asgari ücret verilmesini sağlayacaksın �ünkü oradaki insanlar askeri ücretin altında aldıkları için Ege Bölgesi Marmara Bölgesi iç Anadolu bu bölgelere Akın Akın geliyorlar. Doğu bölgesindeki bütün işletmeleri denetleyeceksin gerekirse her gün her hafta olur olmaz diye bir şey yok Daha sonrasında oradaki adamlar askere ücret almaya başladıklarında zaten diğer bölgelerdeki kişiler o tarafa çekilecek ( kurt vatandaskar ) Aslında film burada bitiyor biliyor musun sırf şu saydıklarımı yaparsan kötü durumda da olmasın çok iyi durumda da olmasın iyisin ama tabii ki daha iyi olmak zorundasın , yazılım sürekli yazılım bir şeyler üretmeye çalışacaksın bitti gitti. Milliyetçi davranmadın ne oldu ümmetçilik dediler ne oldu cemaat girdiği devletin içine bozdular orduyu ekonomiye darbeyi soktular yok barış süreci her bir şey oldu çıktı demek ki milliyetçi olacaksın devletçi olacaksın inkılapçı olacaksın eğer sen bunları olmazsan birileri gelir ve kıskanarak seni yakalar O yüzden bunlara bağlı kalacaksın. Bu tür işletmeleri sokmayacaksın Türkiye'ye her şeyini kendin yapacaksın

En İyi Kız Görüşü

  • Defol devletin bunu yapması lazım

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
  • Bence güzel firmalar

  • çok güzel firmalar