Ye İç Gez

Yurtdışı Seyahatinde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Nelerdir? Tavsiyeleriniz Var mı?

Yurtdışı seyahatine çıkıyorum. Seyahat sürecinde işe yarayabilecek, mutlaka yüklü kalsın dediğiniz telefon uygulamaları var mı? Sizce en iyi, lazım olan seyahat ya da gezi uygulamaları hangileri?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba,

  Öncelikle nereye gidiyorsan, iyi tatiller dilerim; umarım güzel ve eğlenceli bir seyahat yaşarsın. Soruna gelecek olursam, yurtdışında kullanılan ve muhakkak bu süreçte lazım olacak pek çok uygulama mevcut. Bu bağlamda, benim de yurtdışı seyahatlerimde telefonumdan eksik etmediğim en iyi gezi ve seyahat uygulamalarını paylaşacağım.

  Yurtdışında Lazım Olan En İyi Seyahat & Gezi Uygulamaları Nelerdir?

  1- Google Translate & Maps

  Google, yurtdışında eliniz ayağınız olabiliyor. Bu konuda ciddiyim. Translate uygulaması, son yıllarda oldukça gelişti ve hemen her dilde akıcı, doğru çeviri yapabiliyor. Bunun yanında, Maps uygulaması da gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada, size doğru lokasyonlar veriyor ve en kısa sürede seçtiğiniz yere ulaşabiliyorsunuz. Telefonunuzda, yurtdışına giderken mutlaka bulundurun.

  2- AirBnb

  Tüm dünyada bilinen bir uygulama olan AirBnb, ev kiralama konusunda şüphesiz lider uygulamalardan. Kısa süreli konaklama ihtiyaçlarınız için evlerini paylaşan sevimli ev sahipleri ile kısa sürede arkadaş bile olabiliyorsunuz. Bana otel şart değil diyenlerdenseniz, samimi bir ortam arıyorsanız, tavsiyem AirBnb’den ev tutmanızdır.Yurtdışı Seyahatinde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Nelerdir? Tavsiyeleriniz Var mı?

  3- Booking

  Tüm dünyadaki otellerin elinizin altında olduğunu biliyor muydunuz? AirBnb evleri değil de, lüks yahut butik bir otelde konaklama niyetindeyseniz, tavsiyem kesinlikle rezervasyonunuzu Booking üzerinden yapmanız olacaktır. Erken rezervasyonlarda, belli günlerde ve kullanıcıya özel Booking indirimlerini de kaçırmamanızı tavsiye ederim.

  4- HotelTonight

  Son dakika otellerini hiç duydunuz mu? HotelTonight, dünyaca ünlü otellerde çok ucuza kalmanızı sağlayabiliyor, çünkü son dakikada iptal edilen odaları bulunan otelleri listeliyor. Bu bağlamda, fiyatlar da çok ucuz oluyor.Yurtdışı Seyahatinde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Nelerdir? Tavsiyeleriniz Var mı?

  5- SkyScanner

  En iyi seyahat ve gezi uygulamaları arasında, uçak bileti konusunda SkyScanner’ı tek geçiyorum. Genelde biletlerimi buradan alarak uçak bileti konusunda rahatlıkla tasarruf ediyorum. Dolayısıyla uçak bileti arıyorsanız, kesinlikle önerebileceğim uygulamalar arasında.

  6- ROME2RIO

  Dünya üzerinde bir yerden bir yere gitmenin çeşitli yolları var. Peki, hepsini birleştiren ve size sunan bir uygulama var mı? ROME2RIO bunlardan bir tanesi, kesinlikle edinmenizi tavsiye ederim.

  En iyi gezi ve seyahat uygulamaları hakkında öneriler sunmaya çalıştım, umuyorum yardımcı olabilmişimdir. Tekrardan iyi tatiller dilerim!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?