Radyoloji teknikeri var mı aramızda?

Sormam gereken bazı şeyler var da.
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Evet ben radyoloji teknikeriyim. Buyrun.

    • Öncelikle teşekkür ederim. Biliyorum sorularım biraz fazla ama soracak kimseyi bulamadım. Bu sorulara bir senedir cevap bulmaya çalışıyorum. Şu an ben 2. sınıfa geçtim. Birinci dönemim biraz eksik. Derslere pek katılmadım, dinlemedim ama sınıfı geçtim. Çekim yap deseler yapamam. Okul açılana kadar kaydettiğim ders videolarını izlemeyi düşünüyorum. Diyorlar ki teorikten bir şey anlamasanız da pratikte öğrenirsiniz. Gerçekten öyle mi? İş hayatında nasıl oluyor çekimler? Önünüzde prosedür var da ona göre mi yapılıyor yoksa çekimler aklınızda mı sizin? Bir de tavsiyeleriniz var mı, hangi derslere daha çok önem vermeliyim, iş hayatı zor mu, floroskopide teknikerin nasıl bi görevi var?

    • Teorinin önemi var. Dersleri takip edin. Özellikle görüntülemeyle ilgili olan alan dersleri. Stajlara gidin. Pratikte öğrenme kısmı doğru ama derslere de hakim olman gerek. Özellikle anatomiye. MR çekimi için anatomi bilgisi şart. Çekilen bölgede anomali varsa onu anatomik yapıdan ayırt edip çekimi ona göre ayarlaman gerekir. Floroskopi röntgene benzer

    • MR'da biz bırakıyoruz makine kendi kendine çekmiyor mu? Önemli dersler Anatomi, Radyolojik Anatomi ve Tıbbi Görüntüleme var. Sanırım bunları kastettin. Peki anjiyografide görevimiz nedir?

    • Hepsini Göster

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?