Spor Beslenme

Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?

Selam arkadaşlar. Aranızda başarılı zayıflama hikayesi olan var mı? Motivasyona ihtiyacım var tabi bir zayıflama yöntemlerine ... Gerçek Kilo Verme Öyküleri ve Yöntemleri örnekleri verir misiniz?
21 11

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba🌸
  Öncelikle kilo vermeyi kafanıza koyduysanız sadece kilo vermeye odaklanmayın. Yağ oranınızı düşürmeyi de ekleyin hedefleriniz arasına Yağ oranını düşürmek sağlıklı kilo vermenin temel taşıdır.
  Vücuttaki yağ oranını düşürmek için de sağlıklı beslenme ve spor şart.

  Oturduğunuz yerden çay içerek, televizyon izleyerek veya sözde yağ yakan besinler yiyerek yağ oranınız düşüremezsiniz.
  Şunu tekrar söylüyoruz ki yağ yakan besin yoktur.
  Yağ yakmaya yardımcı besin vardır. Siz spor yaparak yağ yakarsınız ve bazı besinler bu yağ yakımını kolaylaştırır ya da hızlandırır.
  Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sabır edin ve asla pes etmeyin.

  Ben Nasıl Zayıfladım?80'den 60'a inen yolculuğum.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Kalori açığı oluşturdum. kalori açığı ne demek? Ben normalde ,3000 belki 4000 bin kalori alırken bunu daha aşağıya çektim ve 1000 kalorilik beslendim kötü örnek olmayım ama 800'e kadar iniyordum bazı günler, yiyesim olmuyordu. Ama kalori sayarken bir paket cips 300 kalori ben bunu yiyim geriye 700 kalori kalıyor hâlâ yemek yemek hakkım var diye düşünülmemeli, kalori saymak bu değil kalori saymak sağlıklı yiyeceklerden yana kullanılmalı... öyle işte yediğim her şeyi saydım elbette aralarda kaçamaklarım oldu...


  Bir gün de neler yedim ve neler yaptım!

  Sabah 10 da uyandım. Klasik bir bardak ılık limonlu suyumu içtim. Çünkü sindirimim duruyordu limonlu su iyi gelmişti sindirimime


  10 dakika esneme hareketleri. Esnet kendini o kadar iyi geliyor ki daha dik yürüyorsun oturman bile değişiyor


  Kahvaltım. Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Tabağın güzelliği ❤yaş meyveleri ben kahvaltıda tüketirdim... daha zengin bir tabağım olurdu... haşlanmış yumurta, Haftanın 2 günü yedim Tahıllı ekmeğim hiç eksik olmazdı ya çavdar ekmeği yerdim ya tam buğday ekmeği ama ben günde 1 dilim yerdim oda sabah kahvaltısında. Buzlukta saklayabilirsin ekmeği her gün çıkar 1 dilim bir şey olmuyor... şekersiz çay içerdim.. çayı şekersiz içemiyorum dersen merak etme,3 günde alışıyorsun ben çayı bırakırım şekeri bırakmam diyordum şimdi şekerli çayı içemiyorum... Kahvaltım bitti, kalktım evimi topladım. Günde 3 litre su içmeyi ihmal etme.. yanından şişeni ayırma... ben çok ara öğün yapmazdım acıkmazdım çok, ama acıkırsam muhakkak Türk kahvesi ve yanında kuru meyvesi olurdu.


  Ara öğünümBaşarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Türk kahvesini hiç eksik etme metabolizmani çok iyi çalıştırıyorTürk kahvesinin yanına, kuru meyveler ya da kendine özel hazırladığın fit tatliardan yiyebilirsin bu sayede tatlı krizlerini dengelemiş olursun...


  Sporum...
  Eğer imkanın varsa yürü.. yürüyemiyorsan, ben açardım Leslie 45 dk onu yapardım... bide pandemi sıkıntısı yüzünden bu spor harika geldi.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Bu abla çok konuşuyor, ama çok tatlı onun sesini kısardım müzik açardım müziksiz hiç bir şey olmuyor. motivasyonumun düşmemesinin sebebi bir tartıda gördüğüm eksiler. İki müzik ikisi olunca daha azimli oluyorum.


  Leslie'den başka kardiyo çok. yaptım.
  Ben bölgesel çalışmadım... çünkü bölgesel eritmek çok ama çok zor göbek gitsin diye saatlerce göbek çalışmak mı? Yoksa 45 dk kardiyo çalışıp tüm vücudu eritmek mi elbette kardiyo çalışmak unutma yağ nerde çoksa ordan gider... kardiyo egzersizlerini yotube'den ya da instagram'dan destek aldım.Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir? Kardiyo'da beni zorlayan hareket olmadı zaten şu hareketi yapamazsan, bunu yaparsın diye hoca söylüyor yeni başlayanlar, orta, zor diye bölüm, bölüm gösteriyor. 45 dk leslie, akşamlarıda 45 dk kardiyo ayda gözle görülür derecede incelme oldu tartıdan önce aynada daha çabuk inceldim... sporum bitti bu arada suyunu içmeyi unutma o 3 litre su bitecek yeşil çayını da içmeyi unutma.

  Akşam yemeğim saat'19Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  Dengeli tabaklar hazırla kendini
  Nedir dengeli tabak? Bir tabağın köşesine sebze olsun diğer köşesine karbonhidrat olsun protein olsun hepsinden yemiş olursun... diyette en çok yapılan hata karbonhidrati kes Şekeri kes gelsin motivasyon düşüklüğü gitsin azim hayır her şeyden ye ama Tercihlerini değiştir. Tatlı derken aklımıza baklava gelirken sütlaç gelmiyor halbuki sütlaç yiyebilirsin Sütlü ve içindeki karbonhidrat az.. tatlı Tercihlerini yağlı ve bol şekerli değilde, daha az şeker kullanılmış daha az işlem görmüş tatlılardan yana kullanabilirsin...


  Gece geç saat acıktım ne yiyebilirim?

  Elbette bende çok acıkıyordum ama ben kendimi tutardım sana tavsiye verim elbette...  2 adet galeta ve 1 dilim peynir.
  1 bardak süt ve 1 avuç leblebi.
  1 bardak ayran ve salatalık.
  1 bardak kefir ve havuç. bunlardan biri tercihin olsun...
  Süt/yoğurt/kefir gibi besinler midenizi yormayacak, uykuya geçişinizi kolaylaştıracaktır. Çiğ sebzelerin de kalorisini pratikte göz ardı ederiz. Açlık hissettiğiniz her an çiğ sebzelere yönelebilirsiniz... sana güzel bir günlük benim diyet önerdim

  Diyette beni zorlayan şeker ve spor olurdu şekeri kuru meyve ve fit tatlılarla hallettim sporu da müzikle hallettim


  Spor yaparken verimliliği artırma konusunda pek çok çalışma yapılmakta. Zihinsel antrenmanlar, psikoloji, motivasyon için yapılan araştırmalar gün geçtikçe artıyor. Ancak araştırmalardan farklı farklı sonuçlar çıktığını da görüyoruz. Belli başlı araştırma üniversiteleri spor esnasında müzik dinlemenin verimi artırdığı veya düşürdüğü yönünde çokça tartışma yaşıyor ama kendi açımdan baktığımda verimi artırdığı yönünde olan araştırmalar daha çok ilgimi çekiyor müziksiz spora spor demem. Sevgiler ❤
  • bu nasıl da güzel bir görüş, düştüm <3

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde D&R Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

  • Teşekkür ederim ❤

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Etkili zayıflama yöntemleri neler?

  Öncelikle kararlısın görüyorum ilk önce kararlı olmak lazım başlamak için başlamakta başarmanın yarısıdır.

  1- Öncelikle daha zayıf olduğun eski bir fotoğraf bul.

  Eğer yoksa o zaman herhangi beğendiğin bir insanın öncesi ve sonrası fotoğrafını bul hep gözünün önünde olsun. Bu senin motivasyonun olacak. Her çikolata tatlı börek çörek yemek istediğinde öncelikle o fotoğrafa bakacaksın ondan sonra kendin vazgeçeceksin.

  2- Hiçbir şeyi kendine yasaklama, unutma yasaklar arzu doğurur.

  O yüzden az da olsa her şeyin tadına bakacaksın. İraden yoksa tadına bak hakkımda yetinmeyi öğreneceksin. Merak etme bu zamanla olur. Tabii bulunduğun ortamdaki insanlar da senin diyetine saygılı olursa evde daha az börek, çörek, tatlı, hamurişi, karbonhidrat türü az olursa şeyler olursa senin diyetinin başarılı olması daha kolay olur. Zorlanmazsın. Ben diyete başladığım zaman genelde annem hep en sevdiğim tatlıları börekleri yapar mesela çünkü anne içgüdüsü😁. Onu kesin bir dille uyardım ondan sonra kesti. Tabi bu 10 sene öncesi. O zaman da kilolu değildim ama 38 bedendim şimdi 34 bedenim. Annemi de iyi ettim artık daha sağlıklı şeyler pişiyor evde hamur işi börek çörek ayda yılda bir. Kızartmayı onunda hayatından çıkarttırdım.

  3- Kendini mutlu edecek bir şeyler bulmalısın.

  Bir hobi ya da bir birkaç sezonluk bir dizi yani seni oyalayacak mutlu edecek. Çünkü mutsuzken insanlar aç olmadıkları halde yine de bir şeyler yerler. Bu benim için tam tersi üzgün olduğumda hiç yemek yiyemiyorum bazen de öyle oluyor neyse duygusal yemek yeme isteğinin önüne geçmelisin yani kısacası. Üzüntülü ya da sevinçli olduğunda hemen bir şeye sarılma yemek için 20 dakika bekle oyala kendini, ondan sonra göreceksin 20 dakikada beynin vazgeçecek o şeyi yeme isteğinden.

  4- Yemeklerini çok ağır yiyeceksin.

  Hızlı yemek yemek yok her öğünün 20 dakikayı bulmalı. 20 dakika beyni sinyal gitmesi için yeterli 20 dakikada 3 tabakta yersen doyarsın bir tabakta yersen doyarsın. Yemeklerden önce birer bardak su içmende faydalı olur.

  Diyet Sırasında Uzak Durman Gereken Besinler Neler?

  • Gelelim uzak durman gereken şeyleri daha çok protein ağırlıklı beslenmelisin.
  • Karbonhidratlardan yani börek, çörek, pilav makarna, hamurişi ve her türlü kızartmadan uzak durmalısın. Karbonhidrat demişken bazı sebzelerin içinde de bolca karbonhidrat vardır karbonhidrat şekerdir kilo aldırır. Kuru fasülye, nohut, patates, bezelye bunlarda mümkünse evde pişmesin pişerse de sadece bir ya da iki yemek kaşığı yemelisin. Eğer pilav ve makarnadan vazgeçemiyorsan esmer pirinçten yapılmış pilav, tahıllı makarna yiyebilirsin. Esmer pirinçten yapılmış pilav ya da tahıldan yapılmış makarna yiyebilirsin.
  • Hazır meyve suları, kola, gazoz bunlar aşırı derecede şeker içerir bunlar da yasak.
  • MEYVALAR da da karbonhidrat çok yüksektir Örneğin muz, üzüm, vişne Üzgünüm ama bunlarda yasak. Meyve suyu içeceksen kendin evde taze taze sık İç.
  • Her acıktığında bir şey yemeye kalkma önce bir şeyler içmeyi dene; bitki çayı ya da maden suyu eğer saat geç vakitse bir bardak az yağlı süt.
  • Yukarda az yağlı dedim bunu dikkate al mümkün olduğunca çok az yağ tüketmelisin. O yüzden eve aldığın peyniri, sütü bile az yağlı seçmelisin.
  • Ve tuz da yasak her şeyi az tuzlu yemelisin. Çünkü tuz da vücutta su tutar ve ani kilo alırsın. Unutma vücudumuzun % 70‘i su.
  • Kilo verdirdiğini savunan bitki çayları ve zayıflama haplarından da uzak durmalısın bunlar sadece vücuttaki suyu atar ve sen kilo verdiğini zannedersin yanılırsın. Zayıflamak için vücuttan su değil yağ gitmesi gerekir

  Senin yağ yakman için spor yapman lazım.

  Vücudumuz spor yapmaya başladıktan en az 20 dakika sonra yağ yakmaya başlar. O yüzden günde en az 1 saat spor yapmalısın.
  Şimdi gelelim asıl meseleye, bunları tek başına yaparsan yine işe yaramaz beraberinde spor da yapmalısın. Herkesin yapabileceği sevdiği bir spor vardır ama en ucuzu ve en rahatı en kolayı benim gibi uzun tempolu yürüyüşler yapmaktır. Günde en az 5 km ile başla. Sonra 10- 15 km artırsın. Bu yürüyüşü yaparsan çok hızlı kilo verirsin tecrübe ile sabittir. Tabii yavaş yavaş zayıflamaya başladıkça artık bu yukarıda yazdıklarım senin yaşam biçimin olmalı yani yine her gün olmasa da haftada birkaç gün sporunu yapmalısın, daha çok sağlıklı yiyeceklerle beslenmelisin. Çünkü zayıflamakla iş bitmiyor vücudunun tekrar eskiye dönmemesi için sporunu aksatmayacaksın sağlıklı besleneceksin. Yasak olan şeyleri çok az tüketeceksin. Sonra bir bakmışsın fıstık gibi olmuşsun😁 Sana başarılar diliyorum inanırsan yaparsın.
  • Bu nasıl bir görüş böyle, bayıldım. <3

  • Hayrimm teşekkür ederim ❤️❤️❤️❤️

 • Öncelikle sağlıklı günler diliyorum.. Sağlık her şeyden önemli. Sadece sağlığın için zayıflamayı amaçlamalısın.
  Zayıflamanın sırrı sürekliliktir, hiçbir şekilde vazgeçmemelisin 💪
  Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan bir uzmandan destek almalısın, kafamıza göre şok diyetler yapmamalıyız
  Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan bir uzmandan destek almalısın, kafamıza göre şok diyetler yapmamalıyız
  Bedenine işkence etmeden, yemen gerekenden daha az yemeden zayıflamalısın.
  Eğer yemen gerekenden daha az yersen kendine işkence edersin ve yağdan kilo vermezsin, sağlıklı bir şekilde kilo vermezsin.
  Verdiğin kiloları da daha hızlı bir şekilde alırsın.
  Kesinlikle sana tavsiyem;internetteki şok diyetleri asla yapma, öncelikle Devlet Hastanesindeki Dahiliye doktoruna git, diyet için tahlil vermek istediğini belirt ve Diyetisyene yönlendirecek Dahiliye doktoru seni ve tahlil sonuçlarına göre diyet listesi verilecek sana.
  Kesinlikle kan değerlerini ölçtür Zayıflamanın önünde belki senin bilmediğin bir sebebin var, bunu öğrenmek için işte Dahiliye Doktoruna gitmen şart.
  Dahiliye doktoruna gitmelisin, bilinçli bir şekilde zayıflamalısın.
  Dahiliye doktoruna gitmelisin, bilinçli bir şekilde zayıflamalısın.
  Ve evinde, mutfağında hassas terazi olmalı bence, bir tane hassas terazi olsun.
  Hassas terazi sayesinde daha iyi bir şekilde kalori hesabı yapacaksın..
  Hassas terazi sayesinde daha iyi bir şekilde kalori hesabı yapacaksın..
  Bu anlamda hassas terazi yaşamını kolaylaştıracak.
  Yiyeceğin besinleri hassas terazide ölçebilirsin
  Yiyeceğin besinleri hassas terazide ölçebilirsin
  Başarılı bir şekilde zayıflayan harika sonuçlar elde eden insanlar var, bu insanlar zayıflama konusunda ilham veriyorlar.

  Onlar da obezdi, ölümcül obezdi ve onları gören insanlar şunu düşünüyor;
  Bende yapabilirim, ölümcül obez bir insanın içinden iki kişinin çıktığını görüyoruz ve o insan zayıflama yolculuğuna çıkan insan için ilham, umut oluyor.
  Altan Öğretici'yi örnek vermek istiyorum.
  Altan Öğretici'nin doktoru Gürkan Kubilay'dir ve 120 kilo verdi 18 ayda..
  Eminim ki senin o kadar fazlalığın yok
  İçinden iki adam çıkmış 👏
  İçinden iki adam çıkmış 👏
  Ne de güzel ilham oldu umutsuz olan herkese. Her diyetisyenin yoğurt yiyişi farklıdır elbette. Sende kendi diyetisyenini dinle.
  Diyetisyen yol gösterir, seni zayıflatmaz, zayıflayan sen olursun. Zayıflamak için tonlarca para dökmene gerek yok.
  Sadece yöntemin doğru olsun ve vazgeçme yeterli.

  Instagramda'da zayıflayan insanlar var, onlar da umut veriyor.
  Instagramdan onları takip edebilirsin.

  Yemek için değil, yaşamak için yemeyi hayat prensibi edin kendine.

  Zayıfladığını gördükçe, hissettikçe kendini beğeneceksin, özgüvenin artacak, yürüyüşün bile değişecek.

  Before After yap hep. Önceki ve sonraki resimlerle kıyasla kendini, aradaki farkı gördükçe umudun artacak, daha çok inanacaksın kendine.

  Bol su içmelisin
  Su içmeden zayıflayamazsın. Sürahinin içine ılık su döküp limon sıkabilirsin. Limonlu su da zayıflamana yardımcı olur.
  Su içmeden zayıflayamazsın. Sürahinin içine ılık su döküp limon sıkabilirsin. Limonlu su da zayıflamana yardımcı olur.
  Tabiki hareket etmelisin, yürüyüş yap, kendine hareket edecek işler çıkar. Hareket ederek sıkılaşırsın. Zayiflamak için spor salonlarına gitmene gerek yok, dışarda parklarda spor salonları var, onlardan faydalanabilirsin.
  Hemde ücretsiz. Zayıflamak artık çok kolay
  Hemde ücretsiz. Zayıflamak artık çok kolay
  Evin içinde bile yürüyüş yapabilirsin müzik dinleyerek. İstedikten sonra hiçbir şey imkansız değil

  Kimbilir belki sende birilerine ilham olursun, belki senin de zayıflama hikayen umut olur umutsuzlara..

  Sağlıklı günler diliyorum 🌷
  • müthiş bir görüş müthiş <3

  • Çok teşekkür ederim 🌷❤️

 • Öncelikle merhaba.
  Ben bir diyetisyen değilim fakat bu konuda çok fazla bilgi sahibiyim çünkü kilo verme üzerine deneyimim var ve de çok fazla diyetisyenlerle görüşmeler yapıp sorular sordum. Yani demek istediğim bu konu hakkında oldukça bilgili birisiyim.Yapman gereken şeylere gelelim.

  Kilo Vermek İçin Neler yapılmalı?

  • Kilo vermene engel olabilecek bir genetik hastalığa sahip misin (şeker hastalığı gibi) onu öğrenmeli ve bir uzmandan yardım almalısın.
  • İyi bir diyetisyene gidip diyet yazdırmalısın. Fakat lütfen dikkat et dediğime "iyi bir diyetisyen" böyle diyorum yoksa: (mesela devlet hastanesindeki diyetisyenler) sana normal bir diyet kağıdı üzerindeki sayıları değiştirerek herkese verdikleri diyetten verirler. Ki bu da sana özel bir diyet olmaz ve sana özel olmadığı Içinde çok da işe yaramaz.
  • Spor yapmalısın. Ben kilo vermeye çalıştığım zamanlar yürüyüş yapıyordum ve çok işe yarıyordu. Ilk başlarda yürüyüş yapmanı ardından form kazandıktan sonra ise koşmaya başlamanı öneririm. Bu sadece bir örnekti. Bunun yerine başka şeylerle de (mesela sevdiğin herhangi bir spor) uğraşabilirsin, yeter ki seni oldukça hareket ettirecek şeyler olsun.

  Bu üsttekileri yaparsan %99 ihtimalle istediğin görünümüne kavuşursun. (%1 de olsa olmama ihtimali her zaman vardır). Ve gelelim 4. Maddeye. Bu madde en önemli madde bence.

  Sonunda istediğin kiloya ve görünüme ulaştın diyelim.Artık geriye yapman gereken tek bir şey kalıyor: kilonu korumak. Peki ya bunu nasıl yapacaksın?

  Kilomuzu Korumak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Eski yeme alışkanlıklarına geri dönmemelisin. Yoksa verdiğin kiloları geri alırsın.
  • Sağlıklı beslenmeyi yeme felsefesi edinmelisin.
  • Günlük alman gereken kaloriyi geçmemen gerekiyor ve bu alacağın kalorileride sağlıklı beslenerek alman gerekiyor.
  • Tabi ki bu demek değildir ki asla yemeği sevdiğimiz fakat sağlıklı olmayan şeyleri sonsuza kadar yemeyeceksin. Onlardan da yiyeceksin fakat ara ara.

  Bu yazdıklarımın dışında istisna durumlar olabilir ve bu yüzden de farklı yollar izlemek durumunda kalabilirsin elbette.
  Sağlıklı günler dilerim.
  • Şahane bir görüş gerçekten, eline sağlık <3

 • Kilo verme yöntemim neler?

  Özellikle pandemi dönemi döneminde çoğu insanın sorunu alınan kilolar oldu. Benimde aynı şekilde. Boyum 1.60, 58 kiloyla başladığım pandemi dönemine 5 ay sonra 70 kilo olarak çıkmıştım. O 5 ay yani evde durduğumuz süre de kilo aldığımın farkında bile değildim. Evde baskül de yok tabi. 5 aydan sonra kilomun farkına vardım ve zayıflamaya karar verdim. Çünkü aynadaki kişi ben değildim. Karar verdikten yaklaşık iki ay sonra 10 kilo verdim. şu an 60 kiloyum ve kilomu sabit tutmaya çalışıyorum.

  PEKİ, NASIL ZAYIFLADIM?

  Nasıl zayıfladığıma başlayacak olursam
  • İlk olarak zayıflamak için kesin karar verdim. Karşıma ne engel çıkarsa çıksın vazgeçmeyecektim.
  • Kilo alışverişimi kontrol altına alabilmek için ilk işim eve bir tane baskül almak oldu. Ve tartılıp sonucumu not ettim.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?Ben iki aylık zayıflama sürecimden bahsettim. Sizlere günlük sürecimi özetlemeye çalıştım. Unuttuğum bir şey olamadığını düşünüyorum. Bu süreçte doğru yaptıklarım kadar yanlışlarımda vardır belki bir uzamandan yardım almadım. Ama detoks tarzı şeylerde uygulamadım. Zayıflamak için değişik çaylar içmedim. Sadece sağlıklı yaşamaya çalıştım. Bu yüzden ters bir şey yaşamadım. Yazımı okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Gece 7'den sonra bir şey yememeye özen gösterdim.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  • Her sabah düzenli olarak internet üzerinden sporcu eşliğinde spor yaptım. Gün içerisinde vakit bulabilirsem ( yasaklarda yoksa ) yürüyüşe çıktım.
  Başarılı zayıflama hikayeleri, gerçek kilo verme yöntemleri nelerdir?
  • Aburcubur türlerini haftada bir ve çok az tükettim. ( Ben aşırı derecede tatlı ve çikolata düşkünüydüm tatlı türlerini kestim.)
  • Ekmekte tercihimi kepekli ekmekten yana kullandım. ( Ekmek , makarna ve pilavla aram zaten iyi değildir.)
  • Karbonhidratlı yiyeceklerden çok lifli gıdalara ve sebzelere ağırlık verdim. Günlük olarak bir kase yoğurdu ve meyveyi kesin yedim.
  • Bir bardak yeşil çay içtim.
  • Evde kendime ait bir su şişesi yaptım. Günlük 2,5 -3 litre arası su içtim.
  • süper bir görüş bu, bayıldım <3

  • @KürkMantoluHayri çok teşekkür ederim 😘

 • 1 ayda 6 kilo
  bel :85 ten 80 e
  kalça:105 ten 100 e
  kilo :68 den 62 ye
  yağ oranı %25 ten % 16 ya
  bugün tam bir ay oldu
  1. kural : Kendinizden hoşlanmayın (motivasyon için )
  2. kural : en sevdiğiniz elbise ye giremeyin
  3. kural : ayna karşısında yerinizde zıplayın sallanan şeyleri görünce rahatsızlık duyuyorsanız eziyete hazırsınız demektir.

  Ne yaptım?
  Kalori saydım... Hiç bir diyete sadık olamıyordum.. My fitness Pal uygulamasını telefona indirdim. Ne yediysem ne içtiysem kaydettim Aslında her şeyi kaydettim. Birde gaz veriyor 5 hafta sonra şu kadar kilo olacan diye aman yeme de yanında yat Farkettim Günde 2000 küsur kalori alıyormuşum... sonrada ne kadar harcadığımı hesapladım bunun için internette programlar var harcamadığım kalori bana yağ olarak dönmüş haberim yok hedef koydum 1000-1200 arası alacaksın fazlası yok şartla kendini
  Diyetlerin bir çoğu sana yağ yaktırmıyor hafifliyorsun ama sıkı bir vücutla değil o yüzden karbonhidratlar piiiiiiissssss ama azcık ye proteinler süper onları arttır sporla birlikte kasları koru yağları yok et

  Spora başladım... Oldum olası spor salonlarını sevmem. Cardio yu keşfetttim evde yaptım hiçbirşeye ihtiyacın yok sadece bedenin 10 gün fitness Blender da kelly ablamızla 40 dk da 400 kalori yaktım kasları topladım. Kas yokmuş ya bende boşuna değilmiş oturduğum yerden kalkamayışım. Varlığını bilmediğim kaslar ağrıdı ya 1 hafta kilo verdim mi 2 kilo falan ama o da suydu sanırım... Kas ağrıları bitince daha sağlam bir şeye başladım İnsanity Workout 3. haftasındayım sayesinde 2 beden inceldim ben artık 38 bedenim acayip sıkılaştım... doğuştan gelen ayva göbeğim neredeyse yok günde 30-40 dk ama seni halıya yapıştırmaya yeter aşağı yukarı 400- 800 kalori arası yakıyorsun bunu da Myfitness pal'a giriyorsun ve arada diyet kaçamakları yapabiliyorsun..

  vazgeçme sakın

  kolay gelsin
  • Bu bahsettiğiniz my fitnes uygulamasında hangi sporları yazacağımız da yazıyor mu?

 • Her gün mutlaka 2-3 porsiyon taze meyve yiyin. Taze meyvedeki enzimler ve vitaminler metabolizmanızı hızlandırır. Her ana öğünde; sabah, öğlen, akşam mutlaka çiğ sebze veya salata tüketin. Öğünlerinizde yediğiniz salatalarınıza mutlaka zeytinyağı kullanın. Kilo vermek istediğiniz dönemde diyetisyeninizin önerisine kulak verin ve asla kızarmış yiyecekler yemeyi Bütün diyetisyenlerin hem fikir olduğu üzere haftada en az 1 öğünde mutlaka kurubaklagil yemeği tüketin Bezelye, barbunya, mantar gibi protein oranı yüksek güçlü sebzelerden kaçmayın. Diyetisyeninizi dinleyin ve mevsimi olduğu döneme dikkat etmek şartı ile sofranızda bu sebzelere de yer verin Her gün en az yarım saat orta tempoda hareket etmelisiniz. Diyet yaparken her gün yarım saat yapacağınız yürüyüş kilo vermenizi garanti eder Her gün en az 2 litre su içmelisiniz. Su tüketimi günün istediğiniz saatinde, istediğiniz şekilde, istediğiniz sıcaklıkta olabilir. Diyetisyenler çok su içmek konusunda hem fikir, ancak nasıl içmeniz gerektiği konusu muallakta. Su içerken kendinizi dinleyin, ne zaman nasıl içerseniz için ama mutlaka diyetisyeninizin önerdiği su miktarını tamamlayın. Su içme alışkanlığı kazanmak zamanla yavaş yavaş olur Kilo verirken kendinize süre sınırı koymayın. Hedef sağlıklı kilonuza inmek, indikten sonra da kazandığınız sağlıklı yaşam ve beslenme alışkanlıklarını ömür boyu devam ettirmek olmalıdır. Vermeniz gereken kiloyu ve süresini diyetisyeninizle belirleyin ama takıntı haline getirmeyin Süt ve yoğurdu tam yağlı olarak tüketin. Yağsız ve diyet sütlerin glisemik indexi düşük olduğu için daha çabuk acıktırır. Kilo vermek istiyorsanız çok yemek yemekten değil aç kalmaktan korkun. Diyet kelimesiyle aç kalmak kelimesini bir tutmayın. Diyetisyenlerin yolu aç bırakarak kilo verdirmek değil.😊😊
 • Zayıflamak İsteyenlere En Etkili Zayıflama Yöntemleri Önerilerim Neler?

  Gerçekten zayıflamak istiyorsan sadece diyet ya da sadece spor işe yaramaz. Hem diyet hem spor beraber yapman gerekir.

  Bu kuraları uygularsan hızlı bir şekilde kilo verebilirsin ( Bu kuralları uygulayarak 23 kilo verdim. Hem de toplam 4 ayda. )


  • Uyanınca 1 bardak limonlu su içmelisin. Bundan 30 dakika sonra da kahvaltı etmelisin.
  • Ekmeği hayatından çıkartmalısın. Ya da en fazla 1-2 dilim kepek ekmeği tüketmelisin.
  • Yemeğin suyunu aslaaa yememelisin. Çok kilo aldırıyor. Tuz ve yağın hepsi suyunda çünkü.
  • Her gün en az 30 dakika egzersiz 20 dk yürüyüş yapmalısın.
  • Abur cuburu ve tatlıyı hayatından çıkartmalısın. Eğer çok canın çekerse haftada 2-3 defa 1-2 parça bitter çikolata yiyebilirsin.
  • Her gün en az 2 litre su içmelisin.
  • Uyumadan önce 1 bardak tarçınlı yarım veya az yağlı süt içmelisin.
  • Yemek saatlerin olmalı ve her gün aynı saatte yemelisin.
  • Asitli ve gazlı hiçbir içeceği tüketmemelisin. Çünkü içlerinde aşırı derecede şeker bulunuyor.
  • Yemeğe başlarken önce 1 bardak su içip sonra yemeğe başlamalısın.
  • Sakız çiğnememelisin çünkü sakız şişkinlik yapıyor.
  • Çok tuzlu ve yağlı yememelisin.
  • Yediklerinde aşırıya kaçmamalı ve her yiyeceğin yanında yeşillik yiyerek daha çok doyabilirsin.
  • Gün içinde 1-2 bardak yeşil çay içmelisin.
  • eline sağlık gerçekten, çok güzel bir görüş olmuş. :)

 • benim çok güzel bir yöntemim var 30 gün hiç tatlı yeme yemeklerini yarı yarıya azaltıyosun bide bifit diye spor salonları var fiyatı makul yazıl ona mutluluğunda artar ama biraz acıktırıyor spor ama biraz zaten havada ısınıyor yürüyüşte yaparsın yeşil çayda içebilirsin kilo oturmakan olduysa vücut ödem yapmıştır o hareketlerle kaybolur verirsin böyle

En İyi Erkek Görüşleri

 • 6 ayda nasıl kilo verdim?

  6 ayda 33 kilo verdim. İnanmayanlara instagram hesabımı özelden atabilirim.
  Neyse nasıl başardığıma gelirsek. Öncelikle beyinde bitirdim diyebilirim Fena hırs yaptım. Ne yapmam gerektiğini planladım hiç bir şekilde spor salonuna vs. gitmedim. Tamamen evde kendim zayıfladım. Yaptıklarıma gelirsek Öyle spor salonlarındaki gibi haftada 3 gün spor değildi benim. Benim formülüm haftanın en az 6 günü düzenli spor yapmak idi. 1 gün bazen kendime ayırabiliyordum.

  Dediğim gibi spor salonuna gitmedim. Ancak evimde koşu bandı olduğu için her gün günde 50 dakika tempolu yürüyüş yapıp sırılsıklam halde iniyordum o banttan. Peki bunla yetiniyor muydum? Tabiki de hayır. Bunların üzerinde haftanın 3 günü aralıklı şekilde ( 1er gün ara vererek) 1 saat dambıl, plank, şınav, mekik çalışıyordum.

  - Burada motivasyonun kaynağı şudur. Asla pes etme ve en kötü gününde bile yapman gerekeni yap ( En kötü hissettiğin günde bile olumsuzluklar yaşadığın günde bile).
  Bir çok yabancı ve türkçe motivasyon kanallarını dinleyerek motivasyon spor müzikleri ile birlikte sporumu yapan birisiydim bu arada.

  Zayıflamak için nasıl beslendim?

  Gelelim beslenmeye ben öyle diyetisyenlerin kafasında sık sık ye az az ye kafasında beslenen birisi değildim. Kendi diyetimi yapmam gerekeni kendim oluşturdum. Karbonhidrat ihtiyacımı makarna v. b yemeklerle alıyordum sadece. Ekmek asla yoktu. Hiç olmadı hayatımda kepeklisi bile. Bunların dışında günde 2 öğünden asla fazla yemiyordum 3 öğün diye bir şey yoktu hayatımda. 2 öğün ama oda şöyle bir öğün çok sağlam yiyordum oda spor öncesi diğer öğünde ise öyle aşırı yemiyordum. Günde 1 öğün geçirdiğim bazı günler oldu. Çok mu acıktım diyelim midemi kandırıyordum ufak ve az kalorili besinlerle.( İşin özeti PROTEİN ağırlıklı beslenmeydi)

  Ayrıca burada beslenmen sağlıklı vs değil diye boş yapmayın. 33 kilo verdim. Hiç bir şekilde sağlığım bozulmadı. Hiç bir sarkmam olmadı. Sarkma olmamasının sebebide ayda 5-6 kilo arası verdiğimden ve vücudumu sıkılaştırıcı plank şınav mekik dambılla hareketler yapmam sayesindedir. Ben inandım ve başardım. Zaten bir zaman sonra spor hayat tarzınız oluyor.

  DİPNOT: Bu anlattıklarım zayıflamaya kilo vermeye yönelik yaptıklarım. Amaç kas yapmaksa bunları uygulamak yanlış olur.

  5 ay öncesine kadar da kasa yönelik beslenme tarzımı ve spor tarzımı gene spor salonsuz değiştirdim. Belli bir başarıya ulaştım. Ama evde bir yere kadar olduğundan farklı kas gruplarını çalıştıramadım. Ayrıca benim dediğim natural kas öyle kreatanin kullanarak yok supplement kullanarak vs değil. Kendi vücudumu doğal yiyecekler ile belli düzene soktuğumu söyleyebilirim. Tabi bu süreçte bilinçli olarak spor sonrası yemek durumunda kaldığımdan 10 kilo civarında aldım. Ama bu beni korkutuyor mu? Tabiki de hayır. Zayıflamak benim için çocuk oyuncağı. Yalnızca istemem yeterli oluyor. Çünkü kendime o güven geldi artık. Bu arada ben zayıfladığımda sağlam zayıflamıştım. Çevremde herkes tarafından ilginç tepkiler de aldım. Neyse anlatacaklarım bu kadar. Bu işin taktiği şudur: ASLA PES ETME!

  Pain İs Temporary. Quitting Lasts Forever.
  • Başlamadan önce ilk kilom: 104. 6 ay sonrası son halim 71. Bu anlattığım olaylar 2 sene önce falan yaşandı. Şu an kasa yönelik çalıştığımdan son halim: 82 kg. Boy: 1.83

  • İnsülin direnci hakkında bilgi almak isterseniz. Bu konuda da bilgi sahibiyim. Ekleyebilirsiniz. Neyse benden bu kadar.

  • ne güzel bir görüş böyle, eline sağlık gerçekten :)

  • Hepsini Göster
 • 5 ayda kilo verme yöntemlerim neler?

  5 ayda 32 kilo veren muz'un hikayesi buyrunuz;
  118 kilodan 86 kiloya nasıl düştüğümü neler yaptığımı tek tek anlatıyorum
  Öncelikle kiloyu nasıl aldığımı anlatayım çoğu kilolu insanın attığı klise yalan vardır ya.
  "Çok yemiyorum büyük bir ameliyat geçirdim o yüzden kilo aldım" diye
  Bende bu durum gerçekti ve ameliyattan sonraki 3 aylık dönemde kullandığım kortizonlu ilaçlar çok fazla kilo almama sebeb oldu...
  2014 yılından 2019 yılına kadar 5 yıl boyunca fazladan 30 kilo ile yaşadım.

  Spora başladım ama devamı gelmediği için veremedim.
  Yüzmeye gittim ama ondada devamlılık sağlayamadım yine veremedim.
  Diyet yaptim ama yaptığım diyetler bana uygun değildi yine veremedim.

  Kilo verme konusunda olan kararlılığım pantolonlarım yüzünden başladı. Aldığım pantolonları en fazla 5 - 6 giyiyordum çünkü apış araları kilolu olduğum için sürtüp deforme oluyordu. Beni çok rahatsız etmeye başladı çünkü severek aldığım pantolonlarımı en fazla 5 - 6 kez giymek bana koyuyordu ve net olarak beni tetikleyen olay bu oldu.
  Aydınlanma sebebi :D
  Aydınlanma sebebi :D
  En sonunda 1 hafta boyunca istinasız yediğim ve içtiğim her şeyi not aldım.

  Notlara bakınca Fark ettim ki benim sorunum spor falan değil benim sorunum fazla yemek o yüzden sağlam bir diyet uygulamaya karar verdim. Ama kendimi mahrum bırakacak ve aç kalacak bir diyet bana göre değildi çünkü başaramıyordum.

  Notlara bakınca;
  İş yerinde çok fazla içicek tükettiğimi ve akşamları bilgisayar başında ve dizi - film izlerken çok fazla atıştırdığımı fark ettim.
  Öğünlerde de çok yiyordum özellikle akşam yemeklerinde şişene kadar yiyordum.
  O yüzden karar aldım atıştırmalıkları ve akşam yemeğine dikkat etmem gerekiyordu. 5 ay boyunca sadece bu 2 kritik olaya dikkat ederek 32 kilo verdim.

  Yani ÖNEMLİ OLAN KENDİNE TANIMAK YANLIŞLARINI NET OLARAK BELİRLEMEK VE ISTİKRARLI KARARLAR ALIP UYGULAMAK.
  • eline sağlık, çok doyurucu bir görüş olmuş gerçekten :)

 • Gerçek Kilo Verme Yöntemlerim Neler?

  - Sağlıklı yaşam tarzına geçin. Kilolar kendiliğinden azalıyor. Kalıcı kilo vermiş oluyorsunuz. Hızlı yolu yok.
  - Gün içinde fiziksel olarak aktif olun.
  - Önemli olan yağdan vermek. Sirkeli limonlu su için gibi tarifler kalın bağırsağı temizler ve kilo verdiğini zannedersin. Kabız olmamanız lazım.
  - Düzenli olarak Yürüyüş, esnetme ve direnç egzersizleri yapın. En fazla 2 saat vaktinizi alacak.
  - Ben günlük 10.000 yürüyüş, 100 push-up, 100 chin-up ve pull-up, 100 squat ve 2 dakika Plank duruşunu yapıyorum. Karın hareketi yapmasanız bile yağ oranı düştükçe karın kasları belli olmaya başlıyor. Önemli olan hepsini aynı anda yapmamak. Gün içine yayın. Ben 1 saatimi veriyorum ve egzersizlerimi tamamlıyorum.
  - Hareketler zamanla alışılır. Eğer kilonuz gerçekten fazlaysa squat yapmayın, diklerinize zarar verebilirsiniz.
  - Kas yapmayı ihmal etmeyin. Her kas daha hızlı kilo vermenizi sağlar.
  - Uzun ve zorlu bir süreç. Yaklaşık 1 senede 120 kg -> 85 kiloya düştüm. (Bir ara sağlık problemi yaşamıştım.)
  • Merhaba, bende 130 kiloyum ve 18 yasindayim, yazda geldi, 4 ayda 40 kilo verebilirmiyim

 • Tecrübeme dayanarak söylüyorum ki, en iyi kilo verme yöntemi merdiven, merdiven çıkıyomuş gibi çalıştığın aletler de var. Onun yanında pump ı kaçırmadım, yeni harekete geçceğin zaman 40 saniyeden fazla beklememek gerekiyor ama bunların içinde en önemli kısım, hangi bölgeyi eritmek istiyorsan oraya çalışman gerektiği. Özellikle en büyük sorun karın oluyo, Diğer bölgeleri ağırlıkla çalışırken, insanlar genelde karnın sadece mekikle eritildiğini sanıyolar ama şu gibi hareketler karnı eritmek için birebir. Ama en önemlisi tekrar söylediğim gibi, merdiven görevi gören aletler karnı eritmek için yine birebir çünkü merdiven çıkarkan bacağın karnına doğru hareket ediyor.https://www.youtube.com/embed/nG2akYidQ2Ahttps://www.youtube.com/embed/goCLce32DOEhttps://www.youtube.com/embed/zLsC2YXZDp0https://www.youtube.com/embed/eOMzyWPy2eg
 • 122 kiloydum bir seneye yakın bir zamanda 84 kiloya indim düzenli beslenme ve kendim spor yaparak sonuca ulaştım diyeti kafama göre uygulamadım diyetisyene danıştım spor tamamen kendi imkanlarımla haftada 3 gün koşuyorum 1 saatten fazla koşuyorum diğer günlerde ise youtube da genç ve fit diye bir kanal var oradaki programları uyguluyorum.

  Mutlaka diyet konusunda profesyonel yardım al beslenmeyi düzene sokup düzenli olarak spor yapmaya başlarsan 4 hafta içinde kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın 3 ay içinde gözle görülür bir değişime şahit olacaksın bütün bunlara başlamadan önce boy aynasında şu anki halinin fotosunu çek ve bunu her ay yap değişimi kendin görünce zaten daha sıkı sarılıyorsun .

  Yaza kadar önemli ölçüde yol almış olursun mutlaka biran önce başlamalısın...
 • bir dönem neredeyse hiç ayık gezmiyordum her gün 8-10 tane bira hafta sonu rakı.eeee bunlar tek içilmiyodu fındık fıstık(bira için)kızartma haydari vs vs(rakı için)e alkoldan sonra iştah da açılıyo.zaten mide alkol ve meze ile dolu bir de evde yemeği indiriyodum aşağı...derken bir gün banyo yapmadan önce teraziye bir çıktım aman allahım! ben hayatımda böyle bişey görmedim.benim boyum 1,90 her zaman kilom 78-80 arasıdır resmen 98 kilo olmuşum.göbek chevrolet tamponuna dönmüş odaya benden önce giriyor.aynı gün alkol ve sigarayı bıraktım ve bisiklet aldım.her akşam günde 1 saat bisiklet sürdüm 1,5 ayda 10 kilo verdim sonra bu düşmeye devam etti sonuçta 3 ay sürmedi eski halime geldim şükür şimdi dipçik gibiyim.
  • abi bu azminin kaynağı nedir peki 😄

  • Sadece bisiklet sürerek mi kilo verdiniz ek olarak neler yaptınız yazabilir misiniz acaba. Ben de 1 ayda 6 kilo vermek istiyorum da

  • Bisiklet sürmeyi bilmeyen ben sjsjsj

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

110 117
 • Selam , herkes zayiflamak ve verdiği kiloyu geri almamak istiyor. Bebeklikten beri tombiş olan ben üniversite sınavına hazırlanırken çok fazla kilo aldım stresten 63 kilodan 84 kiloları gördüm maalesef 😭 sonra bir gün merdiven dahi çıkamayınca nefessiz kalınca canıma tak etti ve Karatay diyetini denemeye karar verdim. Bu diyeti secmemdeki en önemli sebep verdiğiniz kiloları geri almazsınız diyor oluşuydu, çünkü denemediği diyet kalmayan ben kilo vermeyi başarabilmiş fakat geri almamayı basaramamistim ne yazık ki 😥 ben her türlü diyeti denemiş hatta sağlıklı yaşam ürünleri adı altındaki ürünleri bile denemiştim özellikle o ürünler iki kilo verdiriyorsa dört kilo geri aldırdı. Karatay diyeti çok zor bir diyet olduğu için iki sene önce başladığımda bir ay yapabildim her gün bir saati tamamlayamasamda otuz dakika yürümeye özen gösterdim ve başlangıç seviye sakatlanma ihtimali en az olan yoga hareketleri yaptım ,(Zeynep çelen ile yoga YouTube) o bir ayda 76 kiloya geldim sonraki iki ay boyunca da sabahları ekmek yiyorsam akşamları asla yemedim , canım çok tatlı çektiği zamanlarda da karbonhidrat tüketmedim ve 74,5 kiloya düştüm. bir yıl sonra yine kilo verme karari aldım ki bu geçen seneye geliyor , herkes pandemide kilo alırken ben yine kilo verdim fakat bunda tam olarak Karatay diyeti uygulayamadim sadece ekmek yemedim asla bir lokma ağzıma sürmedim bir ay boyunca ve kısa süreli bir spora başladım bir aylık profesyonel bir yardım aldım ve bir ay sonunda 68 kiloya düştüm , bu sene oruç tutunca hiç dikkat edemiyir oluşuma ekmek , karbonhidrat, dondurma, abur cubur tuektmeme rağmen hiçbir çaba göstermeden bir kilo verdim şu an 67 kiloyum, kilo verirken tabikide tam bir diyet yapmadım fakat kesinlikle diğer diyetlerden farklı olarak geri almadım. Karatay diyeti yapacaksanız kitabını okuyun çünkü internettekinler yanlış gerçek Karatay diyetinde çok fazla şeker içerdiği için meyve bile yok. Bugün son zamanlarda çok fazla çikolata , şekerli içecek tükettiğim için vücudumun kilo almamasi adına yine Karatay diyetine başladım, eğer kilo verirsem bilgilenmek istiyorsanız paylaşırım,
  Kilo verirken şunu unutmamak gerekiyor bir profesör söylemişti hızlı verildiğini hızlı geri alırsın, Karatay diyeti uzun vadeli bir süreç fakat unutulmaması gerekir ki yüzde yüz etkili bir süreç
  Son olarak sabır sabır ve yine sabır fazla kilolarımizi bir ayda almadık ki bir ayda hepsinden kurtulalım değil mi?
  Yeter ki azmi elden bırakmayalım hepimiz her güzellikleri başarabiliriz
 • Her şeyin kalorisine bakarak tüketmek çok saçma ve yorucu denendi. Güzel bir diyet planı hazırlayın bunun için yardım alın. Öyle beş on kilo verdim diye kendini diyetisyen sanan influencerlardan değil! Burası önemli çünkü herkesin vücut gereksinimleri, tüketmesi gerekenler, varsa sağlık sorunları farklıdır. Gidin bir endokrine ölçtürün kanınızı şununuzu bununuzu sonra hop diyetisyene. Öyle çok paralar harcamanıza gerek yok kilonuzu kontrollü verin sizin için kalıcı olsun. İşte genel bilindik bir gerçek ise detoks suları, bol bol su, yeşil çay, hibuskus bunlar en çok yardımcı olan detaylar. Mümkün olduğunca metebolizma çalıştıracak yiyeceklerden yeterli miktarda tüketin. Kabak çorbaları deneyin, aralıklı oruç yapın, protein tüketin. Spor ve egzersizle destekleyin. Zaten hızlı bir şekilde gider sonra duraklar, duraklamalarda oralıklı oruç farklı kürler denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca haftada bir kere kendinizi şımartın (bokunu çıkarmadan), bir kase tatlı gibi. Kuruyemişler deneyin, tahıllı ya da buğday ekmeği yiyin kepek ekmeği kansızlık yapıyormuş. Bu tavsiyeler denendi güzel sonuç verdi ama mutlaka bir beslenme uzmanı iler görüşün...
 • 4 sene önce 132 kiloydum ve daha 16 yaşındaydım. Hayatım boyunca kilolu bir çocuktum zaten. İlk defa aşık oldum ve o kişi kalbimi paramparça ettikten sonra bende bir anda gelen hırsla spora yazıldım, şehrimde bir spor salonuna gidiyordum ama spor tek başına yetmeyince diğer ay diyetisyene de gitmeye başladım. 2 sene de 132 kilodan 58 kiloya düştüm. (Tabii bu pandemide biraz aldım ve 65 kilo oldum ama geri vereceğim inşallah tekrar 😂) Toplam 74 kilo. Kilo vermeden önce boyum 165'ydi ancak kilo verme sürecimde anlayamadığım bir şekilde boy da attım, egzersizin etkisi sanırım, şu an boyum 172 cm. Benim hikayem umarım sana ilham verir. Sana kilo verme döneminde vereceğim tavsiye bir diyetisyenle çalışman ve bir spor salonuna yazılman gerektiğidir. Burada kimse sana bunu ye, şunu yeme veya bunu yap verirsin diyemez çünkü herkesin vücudu ve metabolizması farklı. Herkesin hikayesi farklı. Senin serüvenin ve benim serüvenim aynı olmayabilir. Azim ve sabır senin yanında olsun arkadaşım, başarılar.
 • diyet flan diye düşünmiceksin olayı. sadece bir aya flan değil tüm hayatına sığdırcaksın. spor yapıcaksın. bu çok önemli. sporsuz kilo versen de geri alırsın ve çok ama çok yavaş verirsin de zaten. spor salonuna gitme imkanın yoksa yürü , parka falan git aletlere bin , ya da aç youtubedan bir video evde hareket yap, ya da şarkı aç dans et ne bilim. yeter ki hareket et. ama bunu her gün yap. ekmeği bırak. çayını kahveni şekersiz iç. tuzu bırak demicem. tuzsuz olmaz. ama eğer çok kullanıyosan azaltmaya çalış. pilavı makarnayı çok nadir tüket. çikolatayı çok az tüket. haftada bir tane flan. çok tatlı yeme yani. hamur işlerini azalt. ve en ama en önemlisi çok su iç çoookkkkkk. su içmezsen kilo veremezsin. diyete falan da uyma. evde ne piştiyse ye işte. ama çok yağlı olmamasına dikkat et. ve öğünlerini azalt. gazlı içecekleri bırak. sadece kilo almana değil daha farklı şeylere de sebep olabiliyo malesef. çok istiyosan maden suyu iç. cips çekirdek falan hiç tüketmemeye çalış. bunu hep yap. hayatım boyunca dikkat etmek zorundamıyım yapamam flan diye düşünme. elbette bunlara uymadığın günlerin olucak. ama belli bir zamandan sonra sen bu yazdıklarıma alışacaksın zaten. bir yaşam tarzı haline getirceksin. ama şöyle bir şe var herkes fit herkes zayıf olcak diye bir şe yok. hem zaten bazı insanlara balık etlilik daha çok yakışıyo. sağlık olsun yeter :)
 • Ben 75 den 63 e düştüm tek yaptığım şey porsiyonumu azaltmak gece ağır yemek yememek erken saatte yemek oldu. günde 3 litre su içtim spor yaptım her gün nike traning uygulamasından. maydanoz suyu ve limon suyu karışımını içtim bu bence baya etkili bir yöntemdi. suyunu kaynattım 1 litre kaynattıktan sonra ocaktan alıp içine bir tutam maydanoz koyup demlemeye bıraktım suyu sarı oluyor bu arada sapları da dahil sonra istersen içine limon suyu koyuyosun ama tansiyon varsa limon baş dönmesi yapıyormus. Sonra günde 1.5 normal su 1.5 maydanoz suyu içiyodum. gece mesela tatlı pasta yemiyodum onları sabah öğle arası yiyodum ekstrem bir şey yapmadım. İnandım en önemlisi ve hiçbir zaman vazgeçmedim. Yedim diğer gün devam ettim. şekeri Hayatımdan çıkardım. ekmeği sadece kahvaltıda yedim. böyle yaparak kilo verdim ve vereli 4 sene oldu aynı kilodayım geri bile vermedim çünkü verince acele etmedim sağlıklı bir şekilde verdim karbonhidratı yağı proteini düzgün şekilde aldım balık yemeyen ben balık tükettim sırf protein alayın diye
 • Çok basit. Spor. Spor derken de kasların ağrayacak kadar spor yapmalısın. Ancak ozaman yağ eritirsin. Ağır bisiklet sür, koşu yap, merdiven çık, kol kaslarını geliştir. Bununla birlikte yağ da eritirsin.

  Ve eğer fazla kilolu biriyseniz bunun yanında yemenize de dikkat etmenizi tafsiye ederim. Çok fazla yağlı yemeklerden kaçınmalı, bol bol su içmeli, cola fanta gibi içeceklerden uzak durulmalı, bol sebze ve beyaz ekmek yerine esmer ekmek yenmeli, çerez, ceviz, fındık, fıstık falan yiyebilirsin. Burda özellikle kahvaltıyı iyi yapmalısın. Doyur kendini kahvaltıda. Akşama kadar birşey yeme. Akşam saat 18.00 da az yağlı yemek ye. Burda da karnını iyi doyur. Akşam yemeğinden sonra da birşey yeme.

  Kısaca: kahvaltıyı iyi yap, akşama kadar birşey yeme spor yap, akşam saat 18.00 olunca da az yağlı yemeğini iyi ye. Ondan sonra da birşeyler atıştırma. Eğer öğleleri gerçekten birşey yiyecek olursan, çerez, ve sebze ye. Su dışında da hiçbirşey içme.

  Ve bu süreci disiplinli bir şekilde geçirmek lazım. Yani sıkılmamak lazım ve sabretmek lazım.
 • Ben hiçbir zaman aşırı kilolu bir insan olmadım ama topluma göre kum saati gibi değilsen kilolu oluyorsun...

  Ortaokul yıllarında öğle aralarında ve tenefüslerde her bakkala girdiğimde abur cubur alıyordum ama yine aşırı kilolu değildim diğer seneye göre eteğim biraz daha kısa geliyordu o kadar. Bir arkadaşımla okulun son senesinde neredeyse her gün hamburger yiyorduk sürekli abur cubur dışardan söyleme vb ile geçti.
  Ben 9. sınıfa geçtim gitgide kilo alıyordum kendimi aç bırakıyordum sonra daha fazla yiyordum.

  Bir gün benden daha fazla kilosu olan bir arkadaşım okulun son aylarında gel spora başlayalım dedi beni ikna etti ayın yarısında gelmemeye başladı bense devam ettim bir ay kültür merkezinde danslı eğlenceli spor yaptım diğer ay spor merkezine gittim iyice toparlandim63 kgden 47ye düştüm spor konusunda bazen gidip merdiven çıkıp iniyordum çok zevkli oluyor uygulamalarla yapıyordum ya da bir kutunun içine eski kitapları koyup kulaklığı takıp müzikle beraber kutuya inip çıkıyordum bunu bazen bir saat yapıyordum vücudum çok güzel olmuştu diyet konusunda çok kararlıydım tatlı vb istediğimde sağlıklı alternatifler arıyordum. Artık ne giysem yakışıyordu. Şimdi ise son zamanlarda malum karantinadan dolayı kıyafetlerin içine girip girmediğime dikkat etmedim incecik belim göbek oldu bacaklarım çok kalınlaştı kollarım öyle yüzüm yuvarlaklaştı 65.7 kiloyum 156 boyundayım ben de bugün tekrar başladım kilo vermeye inanıyorum ki vericem kararlı olun pes etmeyin kendinizin zayıf halini düşünün tlc ağır yaşamlar izleyerek motive olabilirsiniz ilk kilo verişimde hiç kaçırmazdım.
 • Gerçek kilo verme yöntemi kalori açığı yaratmak, incelmek için de spor yapmak bazı sebeplerden aşırı kilo alan kişiler diyetisyene gidince bir çoğu insana benzer listeler verilir, amaç sağlıklı, tok tutacak ve kalorisi az şeyler yemektir besleyi olması da önemli vücuda ihtiyacı olan her besini vermeliyiz aşırı az yenilen diyetler ya da şu diyeti gibi hiç yenmeyen diyetler metabolizmayı yavaşlatır ve kilo ilk başta hızlı verilir ama geri alınır oyuzden sağlıklı beslenme ve spor kilo vermenin en risksiz yoludur
 • Kiloluysanız ve iştahınız varsa ne diyet ne spor bu ikisinide yapamıyosunuz arkadaşım gerçekleri konuşalım en azından ben yapamıyodum :( o kadar yoruma rağmen günlerce araştırdım aradım sordum gittim görüştüm ve sonunda ne kadarda bilinçsiz yaşadığımı farkettim. Çok şükür şu an zayıflamaya başladım sponsorum sayesinde kimseyi kafanıza takmadan eğerki birşeye inandıysanız devam edin gerçekten ilgilenmek istersen sanada önerebilirim çünkü ben sonuç aldım ya kendimi iyi hissediyorum ya zayıflamak isteyen herkesede öneririm
 • 57 kiloydum 6 ayda 50 kilo oldum. Düşük kiloda kilo vermek epey zordur bir de benim gibi kolay kilo veremeyen biri için çok zor oldu ama doğru yolu izlemek önemli. Yürüyüş, spor, sağlıklı beslenmek ve en önemlisi psikolojik baskı hissetmeden yani kendimi kısıtlamayacaksın 15 günde bir yaptığın cheat day vücudunu şaşırtır, metabolizmanı hızlandırır, hormonlarını çalıştırır ve psikolojik tatmin sağlar. Sonra ki günlerde de sevdiğin yiyeceklerin sağlıklısını yapmak -günümüzde birçoğunun sağlıklısına ulaşabiliyoruz- iyi hissettirir. Spor olarak aç karnına 1 saar kardiyo ile birkaç direnç antremanı ve 10 bin adım yürüyüş yapıyorum. Porsiyon kontrolünde makarna da pasta da yiyorum sonraki öğünlerde dengeliyorum ama sık yapmıyorum tabiki. Onun dışında haftada dört gün günde bir tatlı kaşığı yeşil çay tüketiyorum. Öğünlerimi protein ve sağlıklı yağ oluşturuyor karbonhidratı olabildiğince az tüketmeye çalışıyorum.
 • selam beBisler
  ... Hiçbir zaman kilolu bir insan değildim fakat sıkılaşmam için çok faydalı bir spor onerebilirim.. Aynı zamanda zayıflamak isteyenler için de aşırı faydali bir spor dur.. Açıkçası bu sporun çok faydalari var.. Sırt ağrılarınada çok iyi gelir ve tek seansta etkisini gösterir.. sabırsız lar için birebir bir spor dur. Evettt bu spor plates.. plates çok güzel ve özel bir spordur.. Birçok yerden de ulaşabilirsiniz sizin linkini birakicam aşağıya ebru şallı yi tavsiye ediyorum.. unutmayın bunun yanında dengeli beslenmeye de özen gösterin ve sporunuzu da düzenli yapmaya özen gösterin.. yoksa zayıflamayı falan unutun. vee son olarak unutmayın eger dinlenmezseniz kendinize çok yuklenirseniz kalinlasirsinizz.. yani kilo lu gözükmeye başlarsınız o yüzden dinlenmeyi de sakın ihmal etmeyin..https://www.youtube.com/embed/uXbFR-V4H6U
 • Ben sadece diyet ile olacağına inanmıyorum. Eğer istikrarlı be kalıcı bir zayıflama istersen bunun İçin haftada en az üç gün spor şart. Belki zor olur ama spor yaptığında kas kitlen arttığı İçin metabolizman hızlanır. Yağ yakmaya başlarsın. Diğer yandan spor yaparken ister istemez sağlıklı bir beslenme şekline transfer olduğun için klasik diyetlere göre bence daha az can sıkıcı. Sporla birlikte sağlıklı beslenmeyi sürdürürsen zayıflamakta kalmaz aynı zamanda istediğin şekilde bir vücuda sahip olursun.
 • Ben 4 ayda 16 kilo verdim geceleri yatmadan 1 saat önce 3 yemek kaşığı yogurt içine 1 tatlı kaşığı acı pul biber koydum ve yarım limonun suyunu sıktım. Günde 1000 ip atladım, yarim saat bisiklet sürdüm, 45 dk tempolu yürüyüş yaptım, bacak incelten hareketleri yapmaya çalıştım belimde de yağ yakarak şekillendiren termal korse vardı. Bir de en önemlisi sabah kalkar kalkmaz bir şey yemedim. Biraz spor yapıp soğuk su içiyordum midem küçülsün diye. Kahvaltıyı zaten hafif şeylerle gecistiriyorum açlık yatışsın diye yarım saat sonra 1 fincan kahve yanina sade maden suyu. İyi şanslar!
 • Kendini şartlandırma sıkma yeter. Örneğin asla dondurma yemicem deme. Asla bunu yememeliyim deme. Meli malıları çıkar hayatından. Bugün çok kalorili bir tatlı yemezsem akşam eve gidince kendini daha güzel bişeyle ödüllendir. Daha zevkli hale getirirsin diyetini. Bak ben boğazına çok düşkün bir kızım. Gerçekten çok yiyorum. O kadar yememe rağmen fiziğim normal aşırı kilo almıyorum. Çünkü kafama takmıyorum kendime dert edersem çok kilo aldım çok yiyorum diye strestte girer ve gene yerim. Örneğin diyet yapmak yerine sindirim sistemimi çalıştırıcak şeylerle besleniyorum. Limon suyu,sade soda mutlaka her gün içerim. Su özellikle çok tüketiyorum.
 • en iyi ve etkili yöntem metabolizma hızlandırmadır. hızlanan metabolizma daha fazla yağ yakar. ama aldığın kalori sabit olacak.
  ne yapabilirsin?
  yoğurt kürü oldukça etkilidir. hem ucuz hem doyurucu.
  su kürü daha ucuz ve oldukça etkili. içine salatalık, limon vs. koyarak içeceksin. ben normalde zaten çok su içmem ama bu sayede oldukça fazla su içtim.
  benim sıklıkla yaptığım aralıklı oruç. günde belirli saatler hiç bir şey yemiyorsun. mesela ben 6 9 arası yemem akşam 9 sonrası tek yoğurt. sabah 9 sonrası ise kahvaltı.
 • Merhaba.
  Bu yazıya kendimi çok yakın gördüm çünkü ben şu an zayıfım ve bu hacmi korumak için pek bişey yapmıyorum. Aslind bakarsan yemek yemeden önce su içmek. Ve hergun lavaboya çıkmak bunun en büyük destekçisi ve unutmaki spor yapman lazım oturarak anca kilo alırsın. Sayfamda bölgesel zayıflama bencesi var okumanı tavsiye ederim.
 • Kendime asla şart koymadım veya kendimde kısıtlandırma yapmadım herşeyin en fitini yedim örneğin poğaça yulafla yaptım, pestil sadece hurma fındık ile daha güzel oldu... her sabah yeşil çay yulaf lapasında tiksinirken şimdi ise canım çekiyor vazgeçmeyin.. kendinizi hangi bedende iyi hissediyorsanız öyle olun.
 • Ben 86 kiloydum ve yaşım sadece 17di. Diyet yaptım. Salata yedim sadece abur cuburu bıraktım ekmek yemedim asitli içecekler içmedim akşam 8den sonra hiçbisey yemedim aç uyudum. Yürüyüş yaptım haftada 2-3 kere. şu an 65 kiloyum ve yaşım 20. Şimdi yiyip kilo almayanlardanım. Başarabilirsin💪🏻
 • Aşık oldum. Şuana kadar 12 kilo verdim. 95 ten 83 e. Ne yersem yiyim sürekli o vardı aklımda ve sürekli üzgün olduğum için yemeğin ortasında midem bulanmaya başlıyor. Kusmuyorum sadece içim almıyor. Böyle. Aşık ol. En etkili yöntem bu. Beynine mesaj gönder canım istemiyor, midem bulanıyor diye.
 • başarı veya başarısızlık senin elinde. kendini buna inandırıp azmettiğinde zaten başaramayacağın bir şey yoktur.

  istemek ve çabalamak ikilemiyle yola çıkmalısın. gerisi kendiliğinden gelir ama tek bir faktör var ki dezavantaj oluşturan: vazgeçmek...

  asla vazgeçme
 • Zayıflamak istiyorsan gerçekten kafanda buna inanmalısın 2 3 kg verip güzelleşmek için değil sağlığın içinde yapmalısın aynı zaman da bi çok diyet tavsiyeleri duyuyoruz saçma sapan aç kalarak zayıflayamayacağımızı sağlıklı bir şekilde eminim herkes biliyordur bol su içmelisin aynı zaman da yemek porsiyonunu düşürmelisin ban kase hesabıyla kilo verdim ne yemek var ise o yemekten 1 kase yanında salata vs yoğurt yiyeceksem de ondan da 1 kase yedim şu an 55 kg düştüm 85 kiloydum ve unutma ki spor en gerekli şeydir youtube da bir çok spor sayfası var yap ve kendine inan❤
 • 25 yıllık hayatımda neredeyse 25 yıl sürekli bir kilo verme peşimdeydim. Kendimi kötü hissetmekle kalmıyor artık arkadaşlarım ve çevremde oldukça beni etkiliyordu. Tam anlamıyla kafada başlayıp bitirmekle alakal ı konular bunlar uzun zamanın sonunda başarmaya emin bi şekilde yatağımdan kalktım. Tabiki gece boyunda 2 tane cips bitirmiştim bugünü yarını yok diyerek k gğn spora başladım dengeli beslendim ve bikaç çay takviyesinden sonra 5 kilo kadar vermeyi başardım. Çevremdeki insanlar bendeli değişimin farkındaydı onlar kötü konuştukça ben daha da hırslanmıştım lakin. Kilo vermeye başladığınızda ve diyete başlayacağınızda mümkün mertebe kimseye bunu söylemeyin. Her güzel şeyim sırrı bozulduğu gibi kesinlikle ve kesinlikle bunun da büyüsü kaçıyor.
 • Ilk basta kararli olman ve sabretmen gerek. Gece yatmadan once biraz sirke icebilirsin aksam yediklerinin daha kolay erimesini saglar ayni sekilde yemeklerden yarim saat once de bi kasik icersen tokluk hissi verir. Abartmamak sartiyla bikac gunde bir bitki cayida icebilirsin onlarda ise yariyor. Karbonatli urunleri birak veya baya azalt bide. Tatlilarida cok yememeye calis. Zararli bir sey yiyeceksen sabah ye daha az yaga donusur. Bu dediklerim sadece besinlerle alakali ama umarim yardimi olur ;)
 • Hissetmek.3 ay sonra çok önemli bir sınavın var mesela her şeyini vererek çalışıyorsun bırakmıyorsun ne olursa olsun. Ama unutmayın Sağlık , sınavdan daha önemli bunun için zâman değil her an uygulamaya geçerek azimle seninle olacak bir enerjiyi hicbir zaman unutma. Yavas yavaş bir anda tatlı ve unu kesme kendinden. sınava çalışırken pazar günleri gezme molası gibi düşün ve bir baktın ki zayıfladın.. Sabah kesinlikle ılık su iç.💞
  • Onu yaptım bunu yap demiyorum gerekli motivasyon ve kararlılık seni doğru yola ulaştırır.

 • Uzun süre aç kalmak yerine yemekleri azar azar tüketin. Dışarından hazır yiyecekler yerine ev yemeklerini tercih edin. Düzenli süt grubunu tüketin. Evde düzenli egzersizler yapın. Evde belirli saat aralıklarında düzenli su için. Kahvaltınızda yumurtayı eksik etmeyin.2-3 saatte bir ara öğün tüketin. Yoğurt, yeşil çay, meyve, çiğ kuru yemiş tüketebilirsiniz.
  2 HAFTADA HIZLI KİLO VERMEKUn, şeker ve tuzdan uzak durun. Tatlılardan uzak durun. Kalori tüketimini azaltın. Yemeklerden önce su tüketin. Sabahları haşlanmış yumurta tercih edin. Yeşil çay için. Karbonhidrat alımını azaltın. Meyve ve sebzelere öncelik verin. Spor ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.
 • 75 kilodan 46 kiloya düştüm 3 ayda diyet ve yürüyüş ile


  Sabah bir kaynamış yumurta iki dilim çavdar ekmeği ince dilim maydonoz nane peynir az


  Gün boyu bol su Yeşilçay maydonoz suyu


  Akşam 5 de tavuk salata balık et çorba sebze gibi şeylerle beslendim


  5 den sonra yemek yemedim acıkırsam avokado muz yoğurt ya da falan


  Haftada beş gün 1 saat yürüyüş


  2 sene kilomu korudum bu ara 54 kiloyum kilo aldım sma yöntem işe yaradı
 • Kahvaltı en önemli besinlerden biri kendine göre ekmeksiz tabak hazırlayıp yiyebilirsin tabiki sporda şart sabah erkenden yürüyüş yapabilirsin yarım saat yeşil çay içebilirsin bide şeker çok kullanıyorsan kahvede çayda içine tarçın koyup dengelemesini sağlayabilirsin bide hindistan cevizi yağı migrosta satılıyor onuda alıp ictigin içeceklere koyabilirsin zayıflatıcı etkisi var bide akşam yapılan sporlar kilo vermede daha etkili akşam çok acıkınca salata türü gibi hafif birşeyler yiyebilirsin bide kendine bir çizelge yapıp her gün takip edebilirsin bide bir uygulama var pumatrac diye onunda cidden etkisi çok oluyor
 • Merhabaaa
  Kesinliklee ve kesinlikle uykunun da kiloyls etkisinin oldugunu söyleyebilirim. Çok uyumakta kilo yapıyor. Sabah erkenden kalkıp rutin olarak su tüketmelisin günde 3 Lt. . Her yemekten önce limonlu su içmelisin. Yemekten yarım saat sonra su içmelisin. Hemen yemekten sonra su içmek şişkinliğe yol açar. Bunlar naçizane tavsiyem. Herşeyi azını ye. Sana demicem kilişe olarak kibrit kutusu kadar peynir vs. Herşey ye ama azar azar. Makarna mı canın çekti 3 kaşık yanında bol salata. Biraz irade giriyor devreye o an. Herşeyin azını ye sonra mideni küçült. Umarım hedefindeki kilona ulaşırsın
  Sevgiler❤️
 • Lütfen bana da kesin çözüm söyleyin, 165 boyum var 61. 5 kilom şu an 55 kiloyken doktor 50 ol dedi fıtık başlangıcı vardı ama ben aldım baya göbek ve bel yağlarım çok fazla hangi kanal ile hangi spor ismini yapmam lazım kaç gün yapmam lazım ve diyet için ne yapmam lazım lütfen detaylı açıklayın...
 • Dukan birası diye bir tarif var. Yeşil çay, limon ve maden suyundan oluşuyor. İstersen araştırabilirsin. Yapanlarin olumlu yorumlarını görmüştüm. Annem de yapıyor şimdilik 3 kilo vermiş. Tabi yediklerine de dikkat etmen ve yürüyüş ya da egzersiz yapman gerekiyor.
 • Beeennn 🙋🏻‍♀️ ilk zayıflama hikayem karatay diyetiydi. Diyeti uyguladım ve spor da yaptım egzersizlerle 61 kilodan 54 e düstüm. Daha sonra 2 sene sonra 65 e cıktım ve bu sefer bir doktora gittim, alerjim olan yiyecekleri keserek 1 ayda 8 kilo verdim 57 yim su an
 • Her şey kendine inanmakla başlar, gerçekten istiyorsan başaracaksındır, kendine inan, kendine güven!! Ve kendini hep olmak istediğin kilonda hayal et ve kavuşmak istediğin o gün için doktor kontrolünde diyete başla!! :)
 • Hayatım boyunca hep zayıfım ve zayıf kaldım öyle bir metebolizmam varkı iki günde bir kilo gidiyor çok hareket edip yürüyüş iş vs sağlıklı beslenmek yetiyor he birde stres strese girersen çubuk gibi gezebilirsin 🤣
 • Bol bol spor yap, protein, karbonhidrat, yağ vb. hepsinden az ve dengeli almaya özen göster yerken porsiyonlarını küçük tut, yürüyüş yap günde 2 öğün ye ( kahvaltı 10-13 öğle veya akşam 15-18 arası) bol su tüket, aburcuburlardan uzak dur
 • Merhabalar ben çok fazla su içmeye kendimi alıştırıyorum kesinlikle işe yarıyo suyumun içine limon maydonoz nane ve hibiskus (aktarda mutlaka vardır) atıyorum ödem kalmıyo ve çok fazla sindirime yardımcı oluyor.
 • Ben iki yıl önce 60 kiloydum bütün arkadaşlarımın yanında fazlam vardi boyum da kısa iste sonradan ben aşık oldum ama onun tarspzi zayıf kızdı ailem de dalga geçerdi sen çok yiyorsun herkesi bitiriyorsun falan simdi de verdim 41 kilo oldum ilk sefer sonra düzene girdi 50 oldun şimdi de kilo kaybını tutamıyorum
 • var arkadasim var. cok var. pilav diyeti var, aslinda pirinc diyeti. pirinci suda hasla, yogurtla 3 ogun ye, bir de insanity workout programiyla spor yap 3 haftaya degisime inanmayacaksin sen de. bir dene. ben yapiyorum valla, sonuctan da gayet mutluyum.
 • Öncelikle merhabalar.
  8kilo vermiş biri olarak yaptıklarımı paylaşmak istedim🤫🥰
  Bitkisel çaylar öneririm.🟢 Papatya, biberiye, dereotu ve başkalarını eczanelerden bula bilirsiniz.💚
  Yağlı yiyecekleri minimuma indirin.❌
  Şekerli gıdaları hiç tüketmemek mümkün değildir ama mümkün kadarıyla minimum tüketin❌En önemlisi spor yapın.(30günlük yağ yakıcı egzersizler programını öneririm)🏃🏻‍♀️🧘🏻‍♀️Ben 2ay önce 57kiloydum şimdi 49um. Sağlıklı yaşam bir başkadır 🥰💫
 • Sabah aç karnına 1 çay fincani (büyük) içine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 çay kaşığı kakao ve bir tutam tarçın koyup içiyoruz baya etkisini görmüştüm ben tavsiyemdir.
 • Cidden mi? Ne takıyorsun ki sağlığına zarar vermedikçe? Bir sürü doğal yolu var bunun. Ancak şundan en önemlisi fırsat köşeleri oluyormuş,25 tl lik vs. Onlar nasıl oluyor bir bilgi versenize.
 • Ben herbalife kullandim bu bi diyet vs degil saglikli yasam sekli aslinda tum mineral ve. vitaminlerini alirken ayni zamanda asiri tok oluyorsun nasi yemek yiyicem diye dusunuyorum acikca 20 gunde sadece belim 15 cm inceldi butun pantolonlarim belimden dusmeye. basladi...
 • ben kilo verdigim de cok stresliydim o yuzden hic bir sey yiyemiyordum o yüzden tamamen kesmeiyn yemek yemeyi cok zararli defalarca hastanelik oldum ekmegi tamamen kesip yeteri kadar yemek yemeniz lazım ve spor da gerekli bunları da yetkili kisilere danisin
 • Porsiyon küçülttüm Ekmeği Çavdar Şekeri esmer kullandım Yürüyüş yaptım hergün 2 saat Ve boş vakitlerimde spor yaptım Mesela Yakınımda market varken en uzak olana gittim Otobüse binmedim uzak yola bile yürüyerek gittim Telefona kalori hesaplama uygulaması yükledim Ve yediğim yemeklerin kalorisini hesapladım S beden kıyafetler aldım onları giyebilmek için gayret ediyordum 165 boy 70 kilodan 55 oldum En önemlisi irade insan isteyince yapamayacağı hiç bir şey yoktur
 • Buradaki birçok görüşü okudum ve yaptığım şey herkesinkinden daha basit, abur cuburu ve tatlıyı kestim asla spor yapmadım (ama yapın süreci hızlandırır ben üşeniyorum) saat akşam 7den sonra asla birşey yemedim harici gayet güzel güzel beslendim yani, ekmek de yiyordum ama çok değil, 1-2 ayda 6 kilo verdim
 • Evet zayıflamak için diyet en önemlisi fakat diyet yaparken dozunu kaçırmamalısın. Öncelikle sabah kahvaltını ve akşam yemeğini güzel bir şekilde yapmalısın. Ekmek yememeli bolbol su içmelisin. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinden başka bir öğünde birşeyler atıştırma canın çok çekerse meyve yiyebilirsin.
  Zayıflayayım diye sürekli salata yemene gerek yok. Bu şekilde devam edip sporda yaparsan rahatlıkla kilo verirsin eminim. Ben bu şekilde 3Haftada 6kilo verdim :)
 • 70 kiloydum şu an hal diyetteyim 60 kiloya düştüm hedef 50,
  Sana tavsiyem aç kalma internette şu karışım bu karışım falan inanma karbonhidratı minimum düzeyd etüt kendini aç bırakma, bol bol su iç abur cubur türlerini tamamen kes, günde sabah-akşam olacak şekilde iki bardak yeşil çay içebilirsin. Son olarak en az yarım saatte olsa yürüyüş yap iki aydır diyetteyim toplam dört ay sürecek diyetisyenimld birlikte takip ediyoruz hızlı kilo vericem diye sağlığını riske atma
 • 1.5 ayda 10 kilo verdim. Ekmeği kestim tamamen ama haftada bir iki kez bikaç dilim yiyordum. Yulafı her gün tüketiyordum kahvaltıda. Bol su önemli. Abur cubur, şekeri tamamen bırakmıştım. Hemen her gün yürüyüş ve bol meyve sebze tüketerek verdim. Tatlı olarak sadece ara sıra bitter yenilebilir bence. Ayrıca akşam porsiyonlarını da küçültmek lazım.
 • tatlım bende ilaç kullandığım için almıstım kilo.

  Günde 3-4 bardak kiraz sapı içtim.beraberinde abur cuburu azalttım.düzenli spor yaptıgımı söyliyemem ama.1,5 ayda 5 kilo verdim.bence sende dene zararlı bir yanı yok.bitki cayı sonucta.

  yada daha etkili bir sonuc istiyorsan 9'u birarada cay falan al..

 • Saat 5 te uyan sabah 30 dakika koş. Ekmek şeker un hamur işleri kola aspartam asla kullanma. 1 haftada en az iki kilo verirsin.
 • Saglam bir dert ac kendine kisa surede zayifla benim ciddi iliskim bitti yaklasik 1 haftada 7 kilo verdim
 • Ben hergun kahveyle besleniyodum bayada kilo verdim hicbisey yemiyodum biraz sagliksiz ama bende ise yaradi😇
 • Yeap 20 kilo verdim

  Kursa başladım ingilizceye o zamanlar

  Sonra dışarı çıkıp gezmeye başladım

  aklam yemeğini kestim ve zayıflamışım

  Takıntı yapmayı unuttum gezerken :) yürürken
  • Yeni bir akım başlatırsın yakında sen. Kilo vermek isteyenler önce İngilizce kursuna yazılsın :)

 • Ben şuanlık 10 kilo verdim ve hala diyet yapıyorum. Bence zayıflamanın sırrı diyeti bozsanda bırakmamak. O çikolatayı yediğinde ertesi gün sağlıklı beslenip dengelemek. Gün içinde kalori açığı oluşturarak sağlıklı yemekler ye. 2.5-3 litre su iç. 2 kupa yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getir ve en az yarım saat yürü. Biri kilo veremeyecek olsa yemek yemeye aşık olan ben veremezdim. Kesinlikle dediklerimi yaparsan 1 ay sonunda tartıdaki farkı göreceksin. 😌
 • Az miktar yemek..
  Ne olursa olsun hep yedim ama cok az yedim 2 ayda 15 kilo verdim
 • yeterli mi ?
  zayıflama önesi sonrası
  • nası kilo verdin süper olmus :)

  • kaç kilo verdin be ooooo

  • Valla helal olsun. Doktor kontrolünde mi verdin bu kiloları. Yoksa kendin mi?

  • Hepsini Göster
 • Benin bir arkadaşım; akşam 6dan sonra hiçbir şey yememeye karar vermişti. O sıra çok zayıfladı. Ama uygulamayı bırakınca yine kilo aldı.
 • Ben 10 kilo verdim benim yöntemim ise 6 gün boyunca kusursuz bir şekilde diyet yapmak diğer bir gün de ise tatlımı veya yemeğimi veya ikisinide abartarak yemek bu yöntemde bazen araları uzatım ama 1 haftada 300 400 gram kesin veriyorum
 • Gereksiz yere yemek yeme yemek yemeye üşenenler zayıf oluyor mesela ben sadece arada ölmemek için yiyoruz mecbur başım falan dönüyor yoksa
 • 1 bol su iç
  2 Öğün atmaladan aç kalarak değil dikkat ederek ye
  3 hergün mutlaka 1 saat yürüyüş yap ya da egzersiz yap
  4 uyku düzenine dikkat et
  5 Çok fazla hamurişi tüketme
  6 Hayır demesini bil iradeni koru
 • Arkadasim kolaylikla kilo alip verebiliyor tabiki bu hemen olmuyor ama mumkun. Yediklerinin kalorisini hesapliyor, zayiflamak icin az kilo almak icin daha cok kalori tuketiyor.
 • Daha Fazla (167)