İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

Malum pandemiden dolayı evdeyiz. Kilolarda aldı başını gidiyor, spor salonları kapalı olduğu için evde ip atlamaya karar verdim. Zayıflamak için günde kaç ip atlamam gerekiyor, 500 kere ip atlasam kilo verebilir miyim? Kaç kalori yaktırıyor? 500 ip atlamak kaç kilo verdirir tahmini olarak. Bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz? Yemeklerden önce mi, sonra mı ip atlamam gerekiyor?
11 12

Çok Süper Cevap

 • Öncelikle zayıflamayı sadece sağlığımız için istemeliyiz, sağlıkla ilgili sorunlarımız varsa zayıflamayı, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi hedeflemeliyiz.

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Görsel olarak beğenilmek için değil, sağlıklı yaşamak için, sağlıklı bir hayat için kilo vermeliyiz. Eğer bu şekilde düşünüp zayıflamayı hedeflersek psikolojik olarakta sağlıklı oluruz. Sadece bedensel sağlığımıza değil, psikolojik sağlığımıza da önem vermeliyiz. Sağlık sadece fiziksel görüntüden ibaret değildir, ruh sağlığı da vardır. Birileri inat yapmak için değil kendimizi sevdiğimiz için ve sağlığımıza önem verdiğimiz için hedeflemeliyiz zayıflamayı. O zaman her şey daha kolay olur.

  Zayıflamakta zor değil, dışarda parklar da bir çok spor aleti var, üstelik bedava 😊

  Önceden parklarda yoktu bu spor aletleri. Hoş şimdi olsa bile dediğin gibi pandemi dönemindeyiz, kısıtlamalar var, bir çok şey lüks oldu bizler için. Özledik doğada doyasıya yürümeyi, özledik doyasıya piknik yapmayı. Bir çok şeyden mahrumuz, spor salonları kapalı oldu bir dönem pandemiden dolayı, evlerimize kapandık ama evde de zayıflamak mümkün.

  Zayıflamak beyinde biten bir eylem her şeyden önce, en pahalı spor salonlarına da gitsek, en donanımlı diyetisyenlere de gitsek biz istemedikten sonra hiç kimse bize fayda sağlayamaz. Evde de zayıflamak mümkün, ip atlayarak, bunu alışkanlık haline getirerek zayıflayan, güzel kilolar veren tanıdıklarım var.

  Tek başına ip atlamak zayıflatır mı?

  İp atlamak tek başına zayıflatmaz, bunun yanında sağlıklı beslenmeliyiz tabiki. Asitli yiyeceklerden uzak durmalıyız, tatlı ihtiyacımızı meyvelerden karşılamalıyız, meyvenin suyunu değil kendisini yemeliyiz.
  Sağlıklı olarak beslenirsek ip atlamak ancak öyle fayda verir.

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  İp atlamanın faydaları nelerdir?

  • Zayıflamaya yardımcı olur,
  • vücut geliştirme seviyesini artırır,
  • vücuttaki bütün kasları çalıştırır,
  • ergenlik döneminde ip atlayan kişilerin boyunun uzamasına yardımcı olur,
  • kandaki kötü kolesterolü azaltır,
  • iyi kolesterolü artırır. Özellikle de LDL (kötü kolesterolü) fazla olan kişilerin tercih etmesi gereken bir spor dalıdır.

  Vücuda da çok yüklenmemek lazım. Aşırı şişman bir insanın saatlerce ip atlaması ona fayda yerine zarar verir, yavaş tempoyla başlamak lazım. Aşağıdaki görsel fikir olabilir sana:

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?
  • Başlangıç olarak 500 kez ip atlamak seni yorabilir, bedenine eziyet etme. Kaş yapayım derken, göz çıkarmamak lazım. Sağlık her şeyden önemli. Bu beden bize emanet.
  • Karnın tokken ip atlarsan miden bulanabilir, aç karnına ip atla.

  Yediklerini de azaltırsan ve bol su içersen başta da belirttiğim gibi güzel kilolar verirsin, çünkü ip atlamak metabolizmayı hızlandırır, göbek ve karın kasları için harika bir egzersizdir, kalçayı dikleştirir, sıkılaştırır.

  İp atlamaya başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanı tavsiye ederim.

  Sert zemin üzerinde değil de evinde halının üzerinde ip atlamanı ve çıplak ayakla ip atlamamanı tavsiye ederim, spor ayakkabıyla ip atlamanı tavsiye ederim.

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Ve fikir olsun diye 21 günlük ip atlama programını görsel olarak bırakıyorum.

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?  Ayrıca ip atlayarak bütçeni zorlamazsın, hem zayıflarsın hemde paran cebinde kalır.
  Başta da belirttiğim gibi kendine fazla yüklenme zayıflamaya çalışırken. Her bedenin kaldırabileceği enerji farklıdır. Bedenine fazla yüklenme.

  Güzel olan her şey zaman alır.

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Zayıflamayı zamana yay, sabırlı olursan ve hedefinden vazgeçmezsen, sadece sağlığın için zayıflamayı amaçlarsan her şey daha güzel olur senin için ve tüm guzellikler seninle olsun.

  • 30 günlük ip atlama ve 21 günlük ip atlama programını paylaştım görsel olarak.. Hangisi sana daha çok hitap edecekse onu seçebilirsin, o şekilde başlangıç yapabilirsin.. Kolaylıklar diliyorum, sağlıklı günler diliyorum

  • gene sen ve gene şahane bir görüş <3

  • Teşekkür ederim 🤗🥰❤️

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Önemli olan ne kadar ip atladığın değil öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmelisin paketli gıdalardan kesinlikle uzak durmalısın mesela en basitinden bir çorba bile içsen içerisinde kullanılan malzemeye dikkat etmelisin çünkü kalori hesabı yapıcaz. Tabi ki yediklerimize dikkat etmekle olmuyor bu iş ne demişler nerde hareket orda bereket sadece ip atlamanı tavsiye etmiyorum spora daha yeni baslaycakasan daha hafif antrenmanlarla başlayıp ısınıp daha sonra ip atlamalısın ilk günden 500 defa ip atlarsan gece kas ağrısından uyuyamazsın tahminimce eğer her gün düzenli spor yaparsan buna da ek olarak günde 500 defa ip atlarsan hem sağlıklı hemde muhteşem bir fiziğin olacaktır ayrıca yediklerine dikkat edeceğin için cildinde akne sorunu olmaz ve cildin daha canli ve parlak olacaktır. Dakikada 140'tan fazla zıplama yapıyorsan 10 dakikada ortalama 180 kalori yakabilirsin. Bu hesaplamalara göre yavaş tempoda 500 kere zıplarsan 100 kalori, hızlı tempoda 500 kere zıplarsan 65 kalori yakabilirsin. Yemekten hemen sonra spor yapılmaz zannımca 30 dk 1 saat sonra yapmanı öneriyorum aslında dengeli beslenmede ara öğün vardır eğer ara öğün alırsan yemekten önce de yapabilirsin ama benim önerim yemekten sonradır. Ne kadar kilo verceğini sen daha iyi bilirsin çünkü bazı insanlar kolay zayıflarken bazılarının ki uzun sürebilir bu yüzden istediğin fiziğe kiloya bedene sahip olana kadar devam et ama pes etme daha iyisi olmak için sporu asla bırakma çünkü verdiğin kilolar geri doneceklerdir sağlıkla kal🌹

 • İp atlamak ciddi anlamda kalori harcayıp kilo vermene yardımcı olacaktır. Denediğim için çok net ve kesin bir şekilde söyleyebilirim bunu ama sadece ip atlayarak başaramazsınb. Yediklerine de dikkat etmen gerekiyor. Düzenli ve sağlıklı beslenmelisin ve en önemlisi bol bol su tüketmelisin. Ben yediklerime çok fazla da olmasa dikkat ederek (normalde de abur cubur pek fazla tüketen biri değilim ama haftada 2 kere net fastfood tüketiyorum) günde 1000 ip atlayarak ve yine gün içerisinde en az 2 litre su içerek 1 haftada 3 kilo vermiştim. Ve sonrada ip atlamayı bırakmama rağmen verdiğim kiloyu geri almadım ama benim midem yapısal olarak çabuk küçüldüğü için zaten yemek porsiyonlarım da küçüldü. Kiloyu geri almama sebeplerimden biri de bu bence ve süreklide su tüketiyor oluşum. İlk günlerde yüksek sayılarda ip atlayamayabilirsin belki ama emin ol her gün bu sayı gittikçe artıyor. Son olarak da aslında önemli olan atladığın ip sayısı değil. Önemli olan aralıksız ne kadar süre aralıksız atladığın. Bence o yüzden sayı yerine süre tutabilirsin. Mesela 15 dk aralıksız atlayıp 3 dk mola verebilirsin ve bunu 1 saat boyunca yapabilirsin. Bende tekrar başlayacağım ip atlamaya ve süreli yapacağım.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Merhabalar, sorunuzun cevabına gelirsek öncelikle ip atlamak yüksek kalori verdirme özelliğine sahip bir kondisyon hareketidir. Vücudun kas oranı, genetiği, enerji metabolizması ile değişkenlik göstermek üzere ortalama sadece 1 dakikada 10 kalori yakmak mümkündür. Fakat ip atlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır onlar da şunlardır:

  1) Doğru Miktarlarda Karbonhidrat Alımı

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Bilinenin aksine eğer yeterli miktarda karbonhidrat ve protein alınmazsa vücut glikojen depolarını boşalttıktan sonra yağlar ve myofibrillere bağlı protein zincirlerini tüketmeye başlayacaktır o yüzden yeterli miktarda karbonhidrat ve protein alımına özen gösterilmelidir.

  2) Overtraniningten Kaçınmak

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Abartılı yoğunluktaki ip atlama programları yine benzer şekilde glikojen depolarının azalmasına akabinde protein sindirimine sebep olabilir.

  3) Kuvvet Egzersizlerinin İp Atlama İle Birlikte Kullanımı

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  Kuvvet egzersizleri yapıldıktan ve kaslarda mikroskopik seviyede yırtık gerçekleştikten sonra vücut onarıma girer ve bu hypertrophy ile birlikte myofibrillere bağlanan proteinlerin miktarının artmasına veya yeni araştırmalarla varlığı kanıtlanan hyperplasia ile özel uydu hücreleri aracılığıyla yeni kas hücrelerinin oluşumuna (bunun miktarı hipertrofiye göre daha düşük bildiğim kadarıyla) ve bunun sonucunda hem pasif enerji yakımını hızlandırırken gelecek zamanlar için daha fazla kas kütlesinin oluşumu daha fazla enerji tüketimi demektir bu sayede ip atlama ve ağırlık çalışmalarını birlikte kombine ederek daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

  Not: Ben bu konuda uzman değilim sadece bilgilendirme amacıyla bildiğim bilgileri paylaştım yanlışım varsa kusura bakmayın

  • Muhteşem bir görüş gerçekten :)

  • @KürkMantoluHayri Teşekkürler :)

 • İp atlamak, hem basit bir egzersizdir hem de etkilidir. Evde, parkta kolayca yapılabilir. Düzenli egzersiz yapmak; formda kalmamızı sağlarken, beden sağlığımızı korumaya da yardımcı olur.

  İp atlamak kaç kilo verdirir?

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  “Zayıflamak için günde kaç ip atlamam gerekiyor, 500 kere ip atlasam kilo verebilir miyim” sorusu çokça soruluyor. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Kilonuz, vücut ölçüleriniz gibi faktörler; ip atlama ile verilecek kilo miktarını da farklılaştırır.

  Ortalama olarak 10 dakikalık bir çalışma sonucunda, 100 kalori yakılmaktadır. Yine 500 kalori için de 50 dakikalık ip atlama çalışması yapmak gerekir.

  İp atlamanın faydaları nelerdir?

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  İp atlamak, sadece kalori yakma noktasında faydalı değildir. Bunun dışında da beden için faydaları bulunmaktadır. İp atlamanın faydaları;

  • Bacak ve kol kaslarını çalıştırır.
  • Yağ yakmaya yardımcı olur.
  • Kasları güçlendirir.
  • Kan dolaşımı hızlanır, kalp krizi riski azalır.
  • Stresi azaltır ve ruhen rahatlama sağlar.

  Sadece ip atlamayla zayıflanır mı?

  İp atlamak kaç kilo verdirir? Kaç kalori yaktırır?

  İp atlamak, vücudunuzu harekete geçirir ve kalori yakmaya yardımcı olur. Peki tek başına ip atlamak, kilo vermek için yeterli mi? Düzenli olarak yapılmazsa ve diğer egzersizlerle desteklenmezse, çok fazla faydası bulunmaz. İp atlama, spor öncesi ısınma hareketi olarak tercih edilebilir.

  Ayrıca düzenli egzersizin yanı sıra, düzenli beslenme de kilo verme noktasında etkilidir. Hızlı kilo vermek için;

  • Bol bol su tüketiniz.
  • Şekerli yiyeceklerden uzak durunuz.
  • Yeşil sebze ağırlıklı beslenmeye önem veriniz.
  • Erken yatınız, uyku düzeninizi koruyunuz.
  • Düzenli spor yapınız.
  • Yemek yemeyi geç saatlere bırakmayınız.
  • Lifli gıdalar tercih ediniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

59 67
 • Merhaba dostum,
  İp atlamak kaç kalori yaktırır bilemem ama sana tavsiyem yemek sonrası hemen spor yapmaman yönünde. Ve kilo verdiğinde nasıl hissedeceğini tekrar tekrar hatırlatmalısın kendine. Ayrıca yapacağın sporun yanında Ketojen diyetini öneririm. Kolay gelsin

 • Onun uygulamalari var kilonu gir antrenmani gir yanina kardiyo da ekle ama... yediklerine de dikkat et ciddi şeklide kilo verirsin

  • Onceden yazdığımiz icin katılamıyoruz ya

 • Bu tamamen kaç set ve ne hızda kaç sayıda atladığına bağlı aslında

 • Yazın yapıyordum Allah belanmı versin aklıma sicim her yerim oynuyordu mk

 • Enteresan olay 250 kalori

 • 500 kere zıpla 100 kalori yak. 5 dakikada halkedersin sen. Hiç zor değil. 19 dakika zıpla dinlene dinlene. 😎

 • Çok güzel kalori yaktırır da ne kadar kalori yakılacağı kişinin temposuna, kilosuna ve yaşına göre etkenlere göre değişir. Ortalama ideal bir vücutta dakikada 70 zıplama 10 dakikada 150 kalori diye biliyorum.

 • Sadece 500 kere ip atlayarak kilo veremezsiniz. Başka sporlara da yönelmelisiniz. Dengeli beslenmelisiniz 😊 500 kez atlamayı düzenli olarak hergün yapmanız zor çünkü bir süre sonra insanın umudumu kırılıyor. Kilo veremediğini gördüğünde. Bu yüzden kalori açığı oluşturup ona göre spor yapın. Ama nasıl ki tek tür beslenmek yanlışsa spor içinde aynı şekilde. Evet kilo verdirir dengelide beslenirseniz ama siz yine kendinizi yormayın. Çünkü kolay değil 500 ip atlamak. Biraz koşu yapın biraz atlayın evde spor yapin vs

 • Kardeşim illaki en ufak heraket bile kilo verilmesine yardımcı olur ama bu ne kadar istikrarlı şekilde devam etmene göre değişir ve sayıya bağlı kalmadan yapman lazım bence mesela bacakların yanıp zıplayacak gücün kalmadığında tam o an esas kilo vermeye başlayacağın noktadır hani hep sınırında bırak ve sınırını geçmeye çalış mesela 50 atlayabiliyorsan o noktada tıkanıyor devam edemiyorsan sonraki gün gerekirse 51 yap bu her spor dalında aynıdır eğer benim sınırım 50 ama ben 30 yapayım düzenli rahat şekilde bırakayım dersen hiçbir verimini alamazsın. Ve tabi bu ip atlama ile birlikte yiyeceğine icecegine de dikkat etmen gerekiyor sen zamanını ayırıp yarım saat ip atlarsin sonra gider makarna bilmem ne yersen hiçbir değeri kalmaz profesyonel ya da internet üzerinden alman gereken kalori miktarına bakarak kendine sevdiğin şekilde bir düzen oturt. Ac şekilde başlamak daha iyi olur elbette ama bir bitki çayı içmek ve bir meyve ya da çerez kuruyemiş vs ile o vücut direncini koruyarak yaparsın hem de yağ girmez tam anlamıyla vücuduna. Bilemiyorum ben hocam ile boks yaparak kilo veriyordum pandemiden önce tüm gün onunla olduğum için her yediğim ictigime dikkat ediyor bunu yap şunu yap derdi önümden yağlı ve en sevdiğim şeyleri alır kendi yerdi falan güzel ilişkili bir yol arkadaşı bularak baslamani öneririm en yakın arkadaşın ya da varsa bir aile bireyi bu dönemde sana çok yardımcı olacaktir

 • 100 lerde olur

 • baya verdirmesi lazım

 • 10 dk da 100 kalori yakıyor. En çok kalori yakılan spor diye biliyorum

 • Yemeklerden sonra ip atlamamalısın miden sarkar çünkü. . 1 saat 2 saat geçsin öyle atla. Dakikada 70 zıplama yapıyorsanız 10 dakikada ortalama 140 kalori yakabilirsiniz. Dakikada 140'tan fazla zıplama yapıyorsanız 10 dakikada ortalama 180 kalori yakabilirsiniz. Bu hesaplamalara göre yavaş tempoda 500 kere zıplarsanız 100 kalori, hızlı tempoda 500 kere zıplarsanız 65 kalori yakabilirsiniz. Günde 20 dakika ip atlamak ile beraber haftada 1 kilo vermek mümkün. Biraz senin için araştırdım bunları buldum. Umarım zayıflarsın. Bol şans.

 • Bu konuda etken olan durumlar
  1-Yağ oranı
  2-Kas oranı
  3-Toplam kilo
  4-Kişinin yaşı
  5-Kişinin metabolizma hızı
  İp atlamak etkili bir kardiyo egzersizidir.
  Önemli nokta:Çok ip atlamak yağ yakımının yanı da kas yakımınada sebep olur buda uzun vadede skinny fat problemine yol açar. Bu yüzden ip atlama egzersiz en fazla 15 dk yapılmalıdır. Bunun yanında ağırlık çalışmak kas yapımınada yardımcı olur böylece yağ oranı azalırken kas oranı artar yani yağ oranı yüzdelik olarak daha hızlı azalır.

 • İstediğin kadar atla 😂atlaya atlaya git😂

 • Baya verdirir

 • 280 civarı olabilir

 • 500 kere ip atlamakla 100 kalori hızlı tempoda atlarsanız 65 kalori yakarsınız. Düzenli atlarsanız, hafif tokken kilo vermenize yardımcı olur.

 • Yemekten önce spor yaparsan yemek yedikten sonra yine kilo alırsın. Yani yemek yiyip hazmettikten sonra spor yapmalısın. Kendini iple sınırlama derim. Şahsen ip atlamayı bilmiyorum ama daha cazip seçeneklerin olduğunuda unutma

 • Çocukken dışarda eğlencesine atlıyorduk 10 gün sık çalışsan 5-7 kilo verirsin bence ama sağlıklı beslenmeden olmaz ipi boşver direk koş daha iyi ama seviyorsan ip tabi

 • Daha Fazla (106)