Protein tozu + Spor + düzenli beslenme ile kaç ayda kas yaparım?

Protein tozu + spor + düzenli beslenme ile kaç ayda kas yaparım?
5 0
Bibilen

Erhan Kara Ne Diyor?

Erhan Kara
Spor Antrenörü, Atletik Performans Geliştirme ve Egzersiz Profesyoneli
 • Protein tozu + spor + düzenli beslenme ile kaç ayda kas yapılır?

  https://www.youtube.com/embed/Ue1xp9-MI9Q

  Protein tozu özellikle halk tarafından değerlendirildiğinde zararlı olduğu söylenir. Aslında doğru. Eğer gerçek bir sporcu değilseniz, vücudunuzdan atmanın yöntemlerini bilmiyorsanız ya da kullanım ile ilgili bilgi donanımına sahip değilseniz; evet protein tozu size yarardan fazla zarar sağlayabilir.

  Gerçek besinlerden aldığınız protein ile protein tozu kullanmanın arasındaki en büyük fark; protein tozu saf toz halinde olduğu için normal besinlere göre emilim hızı çok daha fazla. Dolayısıyla spor yapan ve vücudunda belli bir estetiğe sahip olmak isteyen kişilerin protein tozu kullanmasını normal karşılamak gerekiyor.

  Aslında protein tozu kullanmak tamamen tercih meselesi. “Ben, protein tozu yerine ihtiyacım olan proteini kırmızı etten, yoğurttan, tavuktan almak istiyorum.” diyebilirsiniz, bu da farklı bir görüş.

  Protein tozu, spor ve düzenli beslenme ile kas yapma rutininde protein tozunun görevi; emilimi fazla olduğundan kas görünümünü hızlandırması.

  Protein tozu aynı zamanda proteinin yapı taşı olan amino asitlere bölünüyor.

  Düzenli beslenilmemesi durumunda yani normal besinlerden de yüklü bir protein alındığı takdirde kas çatlaması vb. gibi istenmeyen bir büyüme oluşabilir. Bu durumda cildinizde onaramayacağınız çatlaklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Şu kadar ayda kas yaparsınız demek doğru değil, doğru bir antrenman, kaliteli bir beslenme reçetesi ve beslenmenizin yetersiz olduğunu hissediyorsanız protein tozu kullanımıyla istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

En İyi Kız Görüşü

 • Kas yapmak o kadar kolay olsaydı keşke. Ah be kızım kas yapma yöntemlerini böyle sitelerde sorarak öğrenemezsin. İki squat yaptım koştum değil bu işler. O çok beğendiğiniz kaslı bacaklar dolgun popolar adonisler dik göğüsler alt karınlar öyle kolay olsa ben 3 buçuk yıldır uğraşmazdım. Gerçi 2 yılında sağlıklı spor yaptım da. Omzuma 40 kiloluk halteri alıp ilk günden squata oturmaya bacakta 200 basmaya başlıycam diyosan senin kızlığından şüphe ederim zaten. Anlıycağın protein tozu besin kaynağı bu işler işin kolay kısmı. Hormon falan da öyle. Sen uslu uslu evinde otur ama sakın ha otururken kendini instagram keşfet bölümündeki kızlara özenmeye çalışma. O sistemi anlayamazsın yürütemezsin de

En İyi Erkek Görüşleri

 • istediğin kas kütlesine bağlı. sizdeki östörojen hormonu kas yapımını erkeklere göre zorlaştırmaktadır. bazı bölgeler kaslanmaya daha meyilli iken bazı bölgeler daha çok zaman ister.
  kas yapmanın süresi için= istediğin bölge, haftada kaç gün antrenman yapacaksın, hangi ant prensiplerini izliyorsun, antrenmanın hakkını ne kadar veriyorsun?

  bu soruları cevaplarsan daha mantıklı daha doğru cevaplar alacaksın ama unutma kaslanmada genetik faktörlerde önem taşır... aldığın cevapların doğruluk payı %70 i geçmeyecektir...

 • Ne derece bir kas istediğine göre değişir. düzenli beslendiğin kadar düzenli sporda yapmalısın hareketleri aynı ağırlık ve aynı temel olarak yapmamalısın 5,6 ayda baya bir kenedini fark ettirmeye başlar

  • yani çok değil ama kas olduğuda belli olsun

  • 5,6 Ayda normal bir insana göre farkın tamamen belli olmaya başlar Şimdi bir bayan olduğun için Erkeğe göre kas kütlen daha az ondan böyle bir zaman yazdim Genetiğinde önemli Kimine 3 ay %60 iken kimine 6 ay%50 yarıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 59
 • gerek protein tozuna

 • Bu tamami ile sanq bağlı

 • Protein tozu kullanmada ne yaparsan yap derim.

 • Saģlıklı beslenirsen ve xüzenli spor yaparsan protein tozuna ihtiyacin yok. Tabi Missis Olimpia yarışmalarına katılmayı hedefliyorsan o başka.

 • Protein tozu kas yapmaz sporda harcadığın besin değerini karşılar.

 • 2 yıl

 • Hareketleri düzgüm ve ağır yapmadığın taktirde tek yapacağın şey göbek olur 😂

 • 3 ayda vücudun güzel bir şekil alır ama kas yapmak yıllar süren birşey.. prptein tozu mucize değil sadece günlük alman gereken proteini verir ha tabuk yemişsin ha protein tozu içmişsin

 • Bu o kadar çok bilinmezli bir olay ki. Cevap vermesi o yüzden zor. Ama bu yazdıklarını yaparsan çok sürmez. Ayrıca protein tozu bence bir jadının ihtiyacı olmayan bişey. Çünkü gerekli besini normal yollarla da alabilirler.

 • Kas çok yakışmaz

 • Hedefledigin kutleye gore degisir protein tozu zararli
  Kaliteli protein besini degil

 • Bi kere aldım pişman oldum suya karıştırdım aynı kusmuk rengi aldı onu alacağına balık al pişir, tavuk göğsü al pişir ne blym güvenilir kasaptan et al pişir ye protein tozları iğrenç inanki

 • Vucut yapina ve en onemlisi beslenme sekline uyku duzenine sitres suzeyine ve vucut yapina gore degisir

 • 1 senede yaparsin

 • Sen bır kere bayansın ne ısın var kasla proteın tozunla vs. Duzenlı beslen saglıklı beslen extra hıc bır sey kullanma fıtness yap sadece erkek gıbı kaslı kadın hıc hoş degıl. Bende spor yapıyorum extra hıc bır sey kullanmıyorum ve yemıyorum kasları calıstırırsan zaten bellı oranlarda tepkı verıyor naturallıkten şaşmayınhem saglıkısz hemde boş bence

 • Genetik yapınız, kas kaliteniz, antreman program düzeniniz, uyku ve beslenme kaliteniz...

  İşte sorunuza karşılık yanıt vermeden size sorulacak sorular bunlar..

  Soruları doğru şekilde cevaplarsanız, zaten sizde bunları uygularken ne kadar sürede nasıl geliştiğinizi gözlemlersiniz..


  Gerçekten estetik vücuda ulaşmak için, beslenme dengesi ve kas egzersizleri çok önemlidir...

  Aşağıdaki video da, kas gelişim ve hormonlar ile neler olur bunları görüp izlemenizi öneririm..

 • İçmeyin şunları ya

 • Düzenli ağırlık antrenmanı ve program şart. Bunu spor hocaları ile ayarlayabilirsiniz. Tavsiyem başlangıçta full body antrenman ile başlayıp sonrasında itme-çekme-bacak (PPL) programına geçmenizdir.
  Düzenli beslenme olmazsa olmazdır. Özellikle kilo alma-verme isteğinize göre günlük almanız gereken kaloriyi belirlemeli ve beslenme düzenini buna göre oluşturmalısınız. Kadınlarda olduğu kiloda kalmak için alınması gereken ortalama 1800 kaloridir. Bunu %40 karbonhidrat,%30 protein,%30 sağlıklı yağ şeklinde almanız en güzeli olacaktır.
  Bu da günlük ortalama 200 gram karbonhidrat,100 gram protein,50 gram sağlıklı yağ şeklindedir.
  Diğer önemli nokta uyku. Sporda hasar gören kasların yenilenerek büyümesi için gece uykusu şarttır. Günde en az 8 saat uyumalısınız ve bu uyku özellikle gece 11-sabah 7 arasında olursa en güzeli olur.
  Tüm bunlara uyulduğu zaman 3 ayda belirgin bir şekilde sporun kas gelişiminizdeki etkilerini görürsünüz.
  Protein tozuna gelince alınmasına gerek yok. İçinde bulunan bcaa, glutamin gibi destekleyicilerin kas gelişimine tabikide ekstra etkisi bulunmaktadır. Ama illaki alınması gerekmez toz kullanmadan da rahatlıkla kas yapılır. Protein tozu sadece birşeyler yenmek istemediği anlarda kolayca protein almayı sağlayan bir takviye besindir.

 • İşte o zaman spor salonunda yaptığın egzersize bağlı olur

 • Ay değil yıl olucak o

 • Daha Fazla (49)