Spor Beslenme

Sizce Evde Spor Yaparak Zayıflanır mı? Deneyenler, Başarılı Olanlar Yardımcı Olabilir mi?

Malum pandemi şartları, spor salonuna gidemiyoruz. Evde spor yaparak zayıflama yöntemleri var mı bildiğiniz? Önerir misiniz?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Evde Spor Yaparak Zayıflamak Mümkün mü? Nasıl Yapılır?

  Evde spor yaparak zayıflamak, kilo vermek tabii ki mümkün. Ancak önceden söylemiş olayım, kilo vermenin birinci sırrı sağlıklı beslenmek ve uyku düzenidir. Bu ikiliyi tamamladıktan sonra evde spor yaparak kilo verme yöntemlerine geçebiliriz. Aşağıda bazı hareketleri tanıtacağım, bu egzersizleri yaparak çok rahat bir biçimde zayıflayabileceğini düşünüyorum.Sizce Evde Spor Yaparak Zayıflanır mı? Deneyenler, Başarılı Olanlar Yardımcı Olabilir mi?

  1- Inverted V Pipe

  Plank benzeri bir hareket olan bu egzersiz, evde kilo verme yöntemleri içerisinde en kolay uygulayabileceklerinizden biri. 30 saniye süreyle yapılması gerekiyor. Tekrar sayısı konusunda bir kısıtlama yok.

  2- Crunch

  Crunch yani bir tür mekik. Aslında Crunch bir tip karın kası egzersizi olsa da, üst gövdenin tamamını çalıştırması sayesinde iyi de bir kilo verme yöntemi.

  3- Squat

  Yine bir kas geliştirme egzersizi olan Squat, kilo verme ve yağ yakma yönünde de büyük faydalara sahip. Bu harekette bacaklar omuz hizasında açılıyor ve sırt düz tutularak, kalça dışarı verilecek şekilde yere çöküp geri kalkılıyor. 10’ar kez halinde 3 set olarak yapılabilir.

  4- Köprü

  Mekik pozisyonunda yere uzanıp beli yukarı kaldırmak şeklinde yapılan bu hareket, bölgesel yağ yakma bakımından da oldukça verimli. Yukarı kalkıldığında 3-5 saniye kadar sabit kalınmalı. Bu da Squat gibi 10’ar kez halinde 3 tekrar yapılabilir.Sizce Evde Spor Yaparak Zayıflanır mı? Deneyenler, Başarılı Olanlar Yardımcı Olabilir mi?

  5- Şınav ve Duvar Şınavı

  Arka kol ve göğüs kaslarını çalıştıran bu hareket, kilo vermek için de kullanılabilir. Şınav, bildiğimiz şınav. Duvar şınavı ise aynı hareketin eller duvara yaslanarak yapılan versiyonu.

  6- Plank

  Son günlerin en popüler evde kilo verme egzersizlerinden biri de Plank. Ayaklar parmak ucu, kollar ise dirsekler yerde olacak şekilde sabit durma hareketine Plank deniyor. Her defasında 20 saniye kadar beklenecek şekilde, tekrar kısıtlaması olmaksızın yapılabilir.

  7- İp Atlama

  Bildiğimiz ip atlama, ancak düşündüğünüzden çok daha fazla kalori yakmanıza olanak tanıyan bir egzersiz. Hem de diğerlerinin tamamından daha eğlenceli.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6 2
 • Spor yapmasan bile zayıflarsın kardeşim yağ dediğin nedir ki. Kilo vermek ne yediğine bağlı
 • Ben 2,5 ay boyunca evde dans ettim. 13 kg verdim. Ama resmen aç kalarak verdim.
 • 3 ay yaptım 6 kg verdim
 • Zayiflanir
 • Sıkılmadan devam edilirse evet
 • Ya daha kolayı var git aşk acısı çek çok daha kolay kilo veriyorsun
 • Metabolizmaya beslenmeye eğzersize bağlı çalışan insan zor yapar evde spor. Ben yapamıyorum o yüzden salona gidiyorum
 • Ben mesela